Bądź artystą! Trzydniowy kurs rysunku i malarstwa
grafika
Termin:
Od 06-07-2020, 11:00
Do: 08-07-2020, 12:30
Kategoria:

 

Zapraszamy dzieci powyżej 8 roku życia, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach sztuki rysowania i malowania dla początkujących. Zajęcia odbywać się będą w sieci przez trzy dni (po ok. 1,5 godziny). Codziennie nieco teorii i czas na własną twórczość. 

Pierwszego dnia przedstawiona będzie krótka lekcja szkicu miękkim ołówkiem tak, aby wiedzieć na czym polega np. sztuka dobrej kompozycji obrazu, ujęcia prawidłowych proporcji, jak obserwować układ światła i cienia, by go w odpowiednim miejscu zaznaczyć i uzyskać trójwymiarowość obiektu, który chcemy naszkicować. Drugiego dnia utalentowani uczestnicy zapoznają się z podziałem barw i tajemnicami ich stosowania w obrazie. Jakie efekty uzyskujemy kolorami ciepłymi, a jakie zimnymi, które to są barwy zasadnicze, pochodne, kontrastowe, a jak wyglądają te złamane? Kreowanie obrazu pastelami będzie połączeniem rysunku i koloru.Trzeciego zaś dnia młodzi artyści zobaczą skrót historii malarstwa w ciągu wieków. Dzięki przykładom wyświetlanych ilustracji można będzie zaobserwować, jak malarstwo zmieniało się w ciągu wieków. Uczestnicy spróbują swoich sił twórczych w malowaniu farbami akwarelowymi martwej natury i pejzażu.

Aby urządzić sobie w domu pracownię artystyczną, każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wypożyczyć z biblioteki sztalugę stołową (za kaucją 50 zł), którą należy zwrócić do 2 dni po zakończeniu spotkań. Pozostałe narzędzia artysty takie jak: miękki ołówek (B5), komplet pasteli, farby, pędzle i itp. należy przygotować we własnym zakresie. Proponujemy blok zajęć od 6 do 8 lipca. Początek spotkania godzina 11.00.

Warsztaty odbędą się na platformie internetowej, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na zajęcia.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy online przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz)

 

plakat promujący warsztaty

 

 

 

 

Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt