101 FLAG NA 101 LAT
grafika
Termin:
Od 19-10-2019, 17:00
Do: 19-10-2019, 20:00
Kategoria:

12 listopada 2019 roku zaprosimy mieszkańców na niezwykły wieczór. Tylko w sercu stolicy, na samym placu Defilad, tylko z okazji  101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można zobaczyć arcywidowiskową instalację. Tego jedynego niepowtarzalnego wieczoru na wysokich na sześć metrów masztach załopocze sto pełnowymiarowych flag*. Flag niezwykłych – osobistych proporców, stworzonych przez setkę warszawian. „Wernisażowej” iluminacji towarzyszyć będzie oficjalna uroczystość, prezentacja autorów, koncert oraz wystawa fotografii. Początek o godzinie 18:00.

Nim jednak ten wieczór nastąpi zapraszamy do Dorożkarni na warsztaty, podczas których tworzyć będziemy oryginalne proporce. To własne osobiste flagi, na których mieszkańcy pokażą siebie, swoje przekonania, wizje wolności, albo… marzenia. Projekty mają być oryginalne, różnorodne w formach i barwach. Zanim powstaną obywatelskie flagi,  uczestnicy będą wspólnie badać zjawisko tożsamości w ujęciu narodowym, lokalnym, i wreszcie osobistym. Odbędą się dyskusje o wolności i niepodległości, polskich tradycjach i kulturze.

Projekt stworzony przez niezależny zespół animatorów ze Szczecina, organizowany przez siekierkowski Dom Kultury Dorożkarnia jest wyjątkowym przedsięwzięciem obywatelskim. To oddolna inicjatywa, której celem jest nie tylko uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale przede wszystkim próba zwrócenia uwagi na rolę i istotę społeczeństwa, oraz jego roli w demokratycznym, wolnym kraju.

Ostatnie spotkanie:

20 października 2019, godz. 17.00-20.00

* flagi o wymiarach 200/125cm

Organizator: Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie
Partner: Teargaleria STUDIO

Animatorzy projektu: Maria Sztark, Łukasz Kowalski
Koordynacja: Agata Grzybowska

Identyfikacja wizualna i warsztaty graficzne: Kaja i Piotr Depta-Kleśta
Produkcja: Damian Kalita

Spiritus movens: Anna Michalak

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Miejsce:
Dorożkarnia ul. Siekierkowska 28
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt