ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Odznaczenie „Amicitiae Fidelium”
Opublikowano: 17.01.2020

Prezydent stolicy oraz ZGN w Dzielnicy Mokotów otrzymali odznakę Pułku AK Baszta „Amicitiae Fidelium”

Uroczystość odbyła się na Uczelni Łazarskiego, gdzie powstańcy z Pułku AK Baszta Tadeusz Kostarski oraz Lucyna Nahorska przy udziale burmistrza dzielnicy Mokotów Rafała Miastowskiego wręczyli odznaczenia prezydentowi m.st. Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu oraz dyrektorowi ZGN Mokotów Waldemarowi Albińskiemu.

Odznaka honorowa dla prezydenta została wręczona w podziękowaniu za kontynuację dobrej tradycji patronowania obchodom Powstania Warszawskiego oraz za promowanie postawy szacunku dla żyjących Powstańców Warszawskich. Miasto Stołeczne Warszawa od lat rozwija różnorodne formy pomocy dla środowiska Powstańców Warszawskich – w myśl zasady – oddajemy hołd poległym, ale pamiętamy też o żyjących uczestnikach Powstania Warszawskiego.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, jako jednostka samorządu mokotowskiego, pomaga w utrzymywaniu porządku i czystości wokół miejsc upamiętniających Powstanie Warszawskie na Mokotowie, a także udziela pomocy administracyjno-technicznej kombatantom zamieszkałym w lokalach m.st. Warszawy.

W siedzibie Uczelni  Łazarskiego znajduje się Izba Pamięci Pułku AK Baszta i Walk Powstańczych Oddziałów Armii Krajowej na Mokotowie. Na jej ścianie został namalowany mural o tematyce powstańczej, także studenci mają okazję zapoznania się z historią i ciekawostkami związanymi z tematyka powstańczą.

Samorząd mokotowski od lat współpracuje i wspiera Stowarzyszenie Pułku AK Baszta, wśród obecnych władz Mokotowa są osoby, które otrzymały wcześniej odznaczenie „Amicitiae Fidelium”. Należy do nich burmistrz Rafał Miastowski oraz jego zastępca Krzysztof Skolimowski.

Lucyna Nahorska Tadeusz Ostarski Rafal Trzaskowski

Wreczenie odznaczenia Pułku AK Baszta dla ZGN Mokotow

Dyplom od Pułku AK Baszta dla ZGN Mokotow

Odsloniecie tablicy w Uczelni Łazarskiego

Waldemar Albiński Tadeusz Kostarski Rafal Trzaskowski Juliusz Madej Lucyna Nahorska Maciej Rogalski Rafal Miastowski

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt