ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Mokotów w hołdzie św. Janowi Pawłowi II
Opublikowano: 21.10.2020

Mokotów w hołdzie św. Janowi Pawłowi II - w 100. rocznicę urodzin” koncert w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”
 
Z okazji przypadającej w 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Dzielnica Mokotów będzie organizatorem koncertu prezentującego premierowy repertuar z płyty „Perły Muzyki Sakralnej”.
 
W sobotę, 24 października, o godz. 19.30, w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
 
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i ściśle ograniczoną, zredukowaną liczbę miejsc udostępnionych dla uczestników w kościele, proponujemy Państwu uczestnictwo w koncercie on-line, które będzie możliwe dzięki przekazowi streamingowemu, na stronie FB Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy https://www.facebook.com/UDMokotow/
 
Repertuar to poruszający wybór arcydzieł muzyki kościelnej, nazwanych „ boską muzyką”,a skomponowanych na przestrzeni kilku epok przez największych, międzynarodowych kompozytorów. Utwory Vivaldiego, Gounoda, Mozarta, Elgara czy Dossa, zabrzmią w wykonaniu solistów: Katarzyny Miąsik, Anny Łukawskiej, Andreia Baravika i Łukasza Karaudy, a także chóru z towarzyszącą mu orkiestrą symfoniczną „Mazowsza”, poprowadzoną przez maestro Jacka Bonieckiego, odpowiedzialnego za opracowanie muzyczne i transkrypcje dzieł. Nowa kolorystyka partii instrumentalnych uwydatniła ciekawe interpretacje głosów chóralnych oraz arii z wokalizami z najsłynniejszych utworów sakralnych.
 
Bogactwo modlitwy śpiewanej - Ave Maria w kilku odsłonach, Ave verum corpus, muzyki liturgicznej i dzieł sakralnych Agnus Dei –Bizeta, czy Gloria – Vivaldiego, zaprezentowane będą w nowych, porywających interpretacjach.
W czasie koncertu nie zabraknie również ulubionych przez św. Jana Pawła II, takich jak „Barka” czy „Czarna Madonna”, które zespół „Mazowsze” ma w swoim repertuarze od wielu lat.
 
 
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt