ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Legia Warszawa i Chrobry Głogów z awansem do Tauron 1.Ligi!
Opublikowano: 04.05.2021

1 maja rozstrzygnęły się najważniejsze niewiadome Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn. Do Tauron 1.Ligi awansowały zespoły Legii Warszawa i SPS Chrobry Głogów!

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił zespół z Dolnego Śląska. Chrobry od początku spotkania wywierał presję na rywalach, którzy mając w nogach pięciosetowy bój z poprzedniego wieczoru nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. W ataku brylował Bartosz Janeczek, mądrze dysponował piłkami Krzysztof Antosik, a Adam Michalski i Hubert Węgrzyn w kluczowych momentach dokładali ataki ze środka oraz punktowe bloki. Dwa pierwsze sety padły łupem Głogowian. Szczególnie pierwszy dostarczył wiele emocji, bowiem zakończył się dopiero grą na przewagi i wygraną Chrobrego 28:26. Częstochowianie podrażnieni takim obrotem spraw przystąpili do kontrataku od seta trzeciego i dwie zwyciężyli dwie partie po raz drugi w ciągu 2 dni odwracając wyniki meczu ze stanu 0:2. Tie-break to jednak koncert w wykonaniu podopiecznych Dominika Walencieja. 15:8 i taniec radości na parkiecie. Chrobry z awansem do Tauron 1.Ligi!

W drugim meczu SMS grał z Legią Warszawa. Po zakończeniu meczu Chrobrego i AZS-u było jasne, że jeśli Legia wygra to w walce u Tauron 1.Ligę wszystko będzie jasne. SMS, który ma zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej walczył zażarcie i postawił „Wojskowym” niezwykle trudne warunki. Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą, jednak w środkowej fazie seta minimalną przewagę osiągnęli „Wojskowi”. Spała doprowadziła do emocjonującej końcówki, którą rozstrzygnęła na swoją korzyść 27:25. Legia pokazała charakter i dzięki konsekwentnej grze w kolejnych partiach nie pozwoliła, aby sytuacja z pierwszego seta powtórzyła się. W ataku dominował Arkadiusz Żakieta (MVP meczu), a przyjmujący dobrą zagrywką oraz punktowymi blokami dokładali cegiełki niezbędne do ostatecznego zwycięstwa. Po ostatniej akcji, dzięki której Legia wygrała w czwartym secie 25:20 na parkiecie zapanował szał radości.

Po 7 latach od reaktywacji sekcji, siatkarska Legia awansowała do Tauron 1.Ligi!

Siatkarze Legii Warszawa cieszą sie po wywalczeniu awansu do Tauron I ligi

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt