grafika
Relacja - Turniej Finałowy II ligi mężczyzn
Opublikowano: 29.04.2021

Pierwszy dzień Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn

Za nami pierwszy dzień Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn. W obu rozegranych spotkaniach nie zabrakło emocji, jednak górą w rywalizacji okazali się być przedmeczowi faworyci.

Turniej zainaugurowały zespoły WKS Sobieski Arena Żagań oraz SMS PZPS Spała. Gracze ze Spały efektownie rozpoczęli mecz od wygranej w pierwszym secie 25:13. Kiedy wydawało się, że SMS czeka łatwy mecz, gracze z Żagania postawili niezwykle trudne wymagania i wyrównali stan rywalizacji pokonując w drugim secie SMS 25:20. Trzeci i czwarty set to również zacięta wymiana ciosów. Ostatecznie o wyniku meczu zadecydować musiał tie-break. Tutaj sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, dzięki czemu widzowie obserwujący mecz za obserwowali emocjonującą końcówkę. Ostatecznie 15:11 triumfował SMS, pieczętując zwycięstwo 3:2 w całym meczu.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Mateusz Borkowski. Przyjmujący ze Spały zastąpił w trakcie meczu Jakuba Olszewskiego i jego zmiana okazała się kluczowa jeśli chodzi o napędzenie gry SMS w drugiej części spotkania.

O godz. 20:00 do rywalizacji przystąpiły zespoły Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie oraz gospodarza Turnieju – Legii Warszawa. Niezwykle dobry początek spotkania zanotowali gracze z Podkarpacia, którzy prowadzili 8:30 i 10:5. Z upływem czasu, „Wojskowi” wzmocnili zagrywkę, opanowali skuteczność w ataku, dzięki czemu zdominowali rywali. Pierwsze dwa sety to wygrana Legii w obu przypadkach 25:19. Trzeci set dostarczył najwięcej emocji. Więcej spokoju wykazali podopieczni Mateusza Mielnika, dzięki czemu zwyciężyli 25:21 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania wybrany został Bartosz Stępień. Choć nie miał on największej liczby punktów na swoim koniec, to jednak w newralgicznych momentach każdej partii jego skuteczne ataki i zagrywki dawały spokój „Wojskowym”.

Turniejowa karuzela nie zwalnia i już dzisiaj kolejne 2 spotkania. O godz. 17:00 WKS Sobieski Arena Żagań zagra mecz o wszystko z SPS Chrobrym Głogów, który dopiero dzisiaj przystępuje do rywalizacji. Przegrana drużyny z Żagania, podobnie jak w wypadku drużyny z Krosna (mecz o 20:00 z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa) oznaczać będzie pożegnanie z Turniejem.

Wyniki:

• WKS Sobieski Arena Żagań – SMS PZPS Spała 2:3 (13:25, 25:20, 21:25, 25:22, 11:15),
  • MVP: Mateusz Borkowski (SMS)
  • Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie – Legia Warszawa 0:3 (19:25, 19:25, 21:25)
  • MVP: Bartosz Stępień (Legia)

Komplet turniejowych statystyk

Drugi dzień Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn

rozgrywający AZS Częstochowa wystawia piłkę atakującym przy siatce. Zawodnicy Karpat Krosno skaczą i starają się zablokować piłkę

Legia Warszawa, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, SPS Chroby Głogów i SMS PZPS Spała – te drużyny zostały w grze o dwa miejsca premiowane grą w TAURON 1. Lidze. To efekt czwartkowych spotkań w trakcie Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn.

W pierwszym czwartkowym meczu po raz pierwszy mieliśmy okazję oglądać zespół SPS Chroby Głogów. Po dwóch pewnie wygranych setach, podopieczni Dominika Walencieja rozluźnili się, co skrzętnie wykorzystał zespół z Żagania. WKS Sobieski był bliski doprowadzenia do tie-breaka, jednak w końcówce czwartej partii więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Głogowa, dzięki czemu zwyciężyli w całym spotkaniu zapewniając sobie awans do drugiej fazy Turnieju. MVP meczu wybrany został rozgrywający Chrobrego – Krzysztof Antosik. WKS Sobieski Arena Żagań po dwóch porażkach pożegnał się z rozgrywkami, jednak postawa całego zespołu w całym sezonie zasługuje na ogromne słowa uznania.

O godz. 20:00 do rywalizacji po raz pierwszy przystąpił zespół Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Rywalem zespół z Krosna, który dzień wcześniej przegrał z Legią Warszawa. Krośnianie przystąpili do meczu z AZS-em z ogromną werwą, czego efektem było zwycięstwo w pierwszym secie 26:24. Spotkanie było niezwykle wyrównane, przez co kibice śledzący transmisje online z wydarzenia nie mogli narzekać na brak emocji. 3 kolejne partie padłu łupem AZS-u, który zapewnił sobie awans do drugiej fazy Turnieju. MVP spotkania wybrany został atakujący Mikołaj Sarnecki. Zespół Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie pożegnał się z rozgrywkami.

Dzisiaj kolejne dwa mecze, których stawka jest niebagatelna. Z uwagi na układ gier, dzisiejsze spotkania liczą się do tabeli finałowej, co gwarantuje nam moc emocji. Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji online na kanale Polska Siatkówka w portalu You Tube i profilu facebookowym Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów

Wyniki:

• SPS Chrobry Glogów – WKS Sobieski Arena Żagań 3:1 (25:19, 25:21, 19:25, 25:22)
  • MVP: Krzysztof Antosik (Chrobry)
  • Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie 3:1 (24:26, 25:23, 25:23, 25:19)
  • MVP: Mikołaj Sarnecki (AZS)