Wyślij link mailem
grafika
Relacja - Mokotowski Bieg Niepodległości 2019
Opublikowano: 06.11.2019

5 listopada 2019 r. na Dolince Służewskiej przy bardzo przyjemnej i słonecznej pogodzie odbyła się impreza biegowa dla dzieci i młodzieży „Mokotowski Bieg Niepodległości”. Wystartowało w niej 360 zawodników którzy mieli do pokonania zróżnicowane dystanse w zależności od kategorii wiekowej. Każdy sklasyfikowany zawodnik zdobywał punkty w zależności od zajętego miejsca (I m-ce 10 pkt, II m-ce 5 pkt, III m-ce 3 pkt, 4-15 m-ce 1 pkt, pozostałe m-ca 0,5 pkt). Zawodnicy nagradzani byli do 6 m-ca włącznie. Nagrodzone pucharami zostały również najlepsze przedszkola i szkoły: Wśród przedszkoli I miejsce zajęło Przedszkole nr 67 przed Przedszkolem nr 305, III miejsce zajęło Przedszkole nr 360. Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła szkoła Varsowia Wilanów przed SP nr 69 i SP nr 271.

Zawodnicy za miejsca I-III zostali uhonorowani okazałymi medalami oraz nagrodami, za m-ca IV-VI dyplomami oraz nagrodami, które wręczał Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski oraz przedstawiciele Zespołu Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Zawody zostały rozegrane bez kłopotów i według obowiązujących przepisów. Nad prawidłowym przebiegiem biegów nadzór mieli sędziowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a nad bezpieczeństwem młodych zawodników Straż Miejska, obsługa techniczna oraz ratownicy z Pogotowia Ratunkowego.

Impreza została sfinansowana w całości przez Urzęd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, przeprowadzona przez firmę ActiveSports.

Dekoracja Przedszkolaków podczas Mokotowskiego Biegu Niepodległości 2019

Start biegu dziewcząt ze Szkół Podstawowych w Mokotowskim Biegu Niepodległości 2019

Chłopcy ze Szkół Podstawowych na starcie Mokotowskiego Biegu Niepodległości 2019