ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
„Cały świat Romy” - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki
Opublikowano: 12.11.2020

„Cały świat Romy” - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki

Ponieważ już od dłuższego czasu nie możemy spotkać się na "Filmowym piątku na Tynieckiej", dlatego na najbliższy piątek przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Filmowy piątek przenosi się do waszych domów. Czas nadrobić zaległości! Wybrane filmy prezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Kino dzieci będzie można bezpłatnie obejrzeć w warunkach domowych.

Seanse zaplanowaliśmy na 13, 27 listopada i 4 grudnia!

Będziemy mieć do przekazania czytelnikom link z kodem dostępu, który pozwoli na obejrzenie filmu online. 

Na początek zapraszamy na seans filmu „Cały świat Romy” (kat. wiek. 9+). Zapisy pod adresem:  , w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Link będzie działał w terminie 13-20 listopada 2020 i pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.

O filmie:

10-letnia Romy trafia pod opiekę babci – fryzjerki. Zawiązuje się pomiędzy nimi niezwykła więź. Wkrótce znikają pieniądze z kasy babci, a starsza kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać…

Romy – zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka – oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.

Reżyseria: Mischa Kamp, Kraj i rok produkcji: Holandia/Niemcy, 2019, Czas trwania: 89 min, Wersja językowa: polski dubbing, Kategoria wiekowa: 9+

Nagrody dla filmu:

  • Nagroda ECFA – MFF Kino Dzieci 2019
  • Nagroda jury dla najlepszego familijnego filmu holenderskiego – Cinekid 2019
  • Nagroda ECFA – MFF Ale Kino!
  • Złote koziołki – Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci – MFF Ale Kino!

ZAPRASZAMY!!!

plakat promujący, info w tekście

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt