K'nex - twórcze budowanie dla początkujących
grafika
Termin:
Od 03-12-2020, 15:00
Do: 03-12-2020, 16:10
Kategoria:

Zapraszamy dzieci w wieku powyżej ośmiu lat na zajęcia techniczne, podczas których uczestnicy poznają zasady działania różnych mechanizmów, napędów oraz elementów sterowania. Zajęcia będą realizowane w trybie stacjonarnym (w bibliotece) lub za pośrednictwem łączy Internetowych na platformie Zoom, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju i związanych z nią obostrzeń. 

Podczas zajęć stacjonarnych do konstruowania będziemy używali zestawów klocków K’Nex o różnych poziomach trudności – od najłatwiejszych, umożliwiających budowę prostych urządzeń bez napędu, poprzez nieco bardziej skomplikowane z napędem ręcznym, w dalszej kolejności elektrycznym, wodnym oraz wiatrowym, kończąc na modelach sterowanych przy pomocy nieskomplikowanego oprogramowania.

Zajęcia prowadzone w trybie online, będą rozpoczynały się od krótkiej prezentacji – wprowadzenia teoretycznego, a kończyły budową prostego modelu, do którego użyjemy materiałów naturalnych i surowców wtórnych (np. sznurek, pudełka kartonowe, zużyte butelki i słomki po napojach). Zajęcia mają na celu pobudzenie w dzieciach zainteresowań technicznych w połączeniu ze świadomością ekologiczną. 

Cykl zajęć trwa trzy miesiące (do 25 lutego). Pierwsze spotkanie (online) już 3 grudnia o godzinie 15.00. Uwaga! W grudniu pracujemy w trybie online.

Liczba miejsc jest ograniczona (grupa 5-cio osobowa). Wymagana jest rejestracja online na stronie biblioteki: www.mbddim.pl

 

 

 

 

 

 

Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt