Dorożkarniowe debaty oksfordzkie online
grafika
Termin:
Od 06-05-2020, 16:15
Do: 06-05-2020, 18:15
Kategoria:

Zostań w domu z kulturą!

Zapraszamy na kolejną odsłonę Dorożkarniowych debat – tym razem w wersji online.

Przedyskutujemy temat Bezwarunkowego dochodu podstawowego: czym jest, jakie są jego modele i jakie są doświadczenia z wdrażania podobnych programów na świecie.

Spotkanie będzie podzielone na 2 zasadnicze etapy:
1. Warsztaty z debat oksfordzkich (prowadzi Adam Drożyński). Jeśli chcecie dowiedzieć się jak podejść do tez traktujących o kwestiach ekonomiczno-społecznych to jest to warsztat zdecydowanie dla was. Zajęcia odbędą się za pośrednictwem platformy Google Meet i rozpoczną o godzinie 16:15.


2. Debata nad tezą: W Polsce należy wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy (UBI) zamiast pieniężnych świadczeń społecznych.
Infoslajd 1:UBI to bezwarunkowe świadczenie pieniężne wypłacane comiesięcznie przez państwo lub inną jednostkę parapaństwową indywidualnie wszystkim obywatelkom i obywatelom. Na potrzeby debaty zakładamy wysokość świadczenia na poziomie 1200 zł miesięcznie (minimum socjalne na rok 2019).
Infoslajd 2: Do pieniężnych świadczeń społecznych nie zaliczamy emerytur i rent.

Debata odbędzie się na platformie Mixidea (konieczne jest posiadanie konta na Facebooku). Potrwa od 17:00 do 18:15.

UWAGA: Linki służące do wejścia na wydarzenia (zarówno warsztaty i debatę) będą podawane w tym wydarzeniu 6 maja. W razie pytań/problemów technicznych proszę pisać w postach w wydarzeniu lub do Borysa Sadowskiego https://www.facebook.com/borys.sadowski

Wydarzenie na Facebooku.

Miejsce:
Fanpage Dorożkarni na Facebooku
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt