Klub edukacyjny
grafika
Termin:
Od 20-01-2020, 17:00
Do: 20-01-2020, 18:30
Kategoria:

 

Psy i koty

Klub edukacyjny to comiesięczne aktywne warsztaty, podczas których poznajemy książki popularnonaukowe adresowane dla dzieci. Każde spotkanie będzie dotyczyć innej dziedziny wiedzy. Podczas warsztatów wszystkie chwyty dozwolone: czytamy, bawimy się, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów, oglądamy filmy i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Tym razem tematem przewodnim zajęć będą najpopularniejsze zwierzaki domowe czyli psy i koty. W trakcie naszych zajęć skorzystamy z dwóch książek:

Psy i koty pod lupa naukowców - Antonio Fischetti

To książka dla dzieci, które już mają psa albo kota, oraz dla tych, które marzą o własnym zwierzątku. W krótkich, przystępnie napisanych rozdziałach francuski naukowiec
i popularyzator nauki Antonio Fischetti pomaga zrozumieć zachowania zwierząt domowych.
Z tej książki dowiemy się, jak komunikują się nasi pupile, które spośród ich zmysłów są najbardziej rozwinięte oraz czy rzeczywiście jedzenie liczy się dla nich bardziej niż nasza miłość. Autor opowiada o zwierzętach jasno, dowcipnie i bardzo ciekawie.

Zabawne życie zwierzaków domowych – James Campbell, Rob Jones

Wesołe życie zwierząt to bardzo dowcipne opowieści ze świata zwierząt. Bawią do łez i odpowiadają na wiele zabawnych i śmiesznych pytań. Książka jest jednak nie tylko zabawna, ale i uczy empatii. Wewnątrz – prawdziwa gratka - czarno-białe ilustracje autorstwa wielokrotnego laureata konkursów graficznych Roba Jonesa.

Klub edukacyjny przeznaczony jest dla każdego ciekawego świata dziecka między 6 a 12 rokiem życia. Zapis na zajęcia warsztatowe na stronie www.mbbdim.pl (kalendarz wydarzeń).

 

 plakat promujący warsztaty

Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt