Klub edukacyjny
grafika
Termin:
Od 16-12-2019, 17:00
Do: 16-12-2019, 18:30
Kategoria:

 

Klub edukacyjny to comiesięczne aktywne warsztaty, podczas których poznajemy książki i filmy popularnonaukowe adresowane dla dzieci (a czasem i dorosłych!). Każde spotkanie będzie dotyczyć innej dziedziny wiedzy. Podczas warsztatów wszystkie chwyty dozwolone: czytamy, bawimy się, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów, oglądamy filmy i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

W trakcie godzinnych zajęć warsztatowych tym razem poznamy sylwetkę niezwykłego człowieka. Sir David Attenborough to kultowa postać nie tylko dla miłośników świata zwierząt. Ten słynny przyrodnik i prezenter telewizyjny  zbadał niemal każdy aspekt życia na Ziemi i przedstawił go telewidzom. Jego program "Planeta Ziemia II" jest cieszącą się największym powodzeniem przyrodniczą produkcją dokumentalną wszech czasów. W dniach poprzedzających warsztat odwiedzi Polskę spotykając się ze swoimi sympatykami i miłośnikami przyrody.

Na spotkaniu obejrzymy fragmenty filmów i programów telewizyjnych oraz porozmawiamy o przedmiocie fascynacji naszego bohatera - niezwykłej przyrodzie w różnych egzotycznych miejscach kuli ziemskiej.

Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie książka:

Przygody młodego przyrodnika – David Attenborough

Pierwsza część autobiografii i opis niezliczonych podróży autora.
Podczas wędrówek autor i pozostali członkowie zespołu musieli korzystać z gościny miejscowych plemion oraz zmagać się z drapieżnymi rybami, agresywnymi jeżozwierzami nadrzewnymi i biegłymi w sztuce ucieczek dzikimi świniami, a także ze zdradliwym terenem i nieprzewidywalną pogodą, żeby móc rejestrować piękno i biologiczną różnorodność odwiedzanych okolic. Książka, napisana z właściwymi autorowi dowcipem i urokiem, to nie tylko opowieść o niezwykłej przygodzie, lecz także o człowieku, który nauczył nas kochać świat przyrody i doceniać znaczenie jego ochrony.

Klub edukacyjny przeznaczony jest dla każdego ciekawego świata dziecka między 6 a 12 rokiem życia. Zapis na zajęcia warsztatowe na stronie mbbdim.pl (kalendarz wydarzeń).

 

plakat promujący warsztaty

 

Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt