Wojenka - spektakl muzyczny Fundacji Animea
grafika
Termin:
Od 09-12-2019, 19:00
Do: 09-12-2019, 20:00
Kategoria:
Inni Organizatorzy:

Fundacja Animea

Wojna się skończyła... a wojenkę urządzamy sobie sami. Czym się różnią, a co je łączy?

On i Ona mają swoją rzeczywistość. Nieidealną, ale ich własną. Chociaż... czy na pewno własną? Czy przeszłość może decydować o ich teraźniejszości? Co z nią zrobić gdy staje się nieproszonym gościem?

"Wojenka" to spektakl korzystający z rozmaitych narzędzi wyrazu. Tu wojenka codziennego życia przegląda się w zwierciadle prawdziwej wojny przy pomocy tekstu, ruchu i muzyki. Tu wojenka przeziera ze współczesnego tekstu scenariusza, a wojna wybrzmiewa w tradycyjnych polskich, piosenkach zaaranżowanych na kwartet smyczkowy. Dwie, pozornie odległe przestrzenie, przeplatają się między sobą i dają o sobie znać dzięki plastyce obrazu i ruchu.

Spektakl muzyczny pt. "Wojenka" powstał przy aktywnym udziale mokotowskiej młodzieży i w wyniku wielu procesów twórczych. Od nauki, przez improwizację aż do prób wzajemnego oddziaływania na scenie. Młodzież doświadczyła wielu godzin pracy scenicznej pod okiem zawodowych artystów, aby w końcu stanąć z nimi na scenie i wspólnie, jako partnerzy, przedstawić sztukę teatralną.

 

Twórcy: Bartosz Mazur - reżyseria, przygotowanie aktorskie młodzieży

Marcin Zdunik Cellist - aranżacje muzyczne na kwartet smyczkowy, kompozycje i przygotowanie muzyczne młodzieży

Żaneta Sławińska - przygotowanie wokalne młodzieży

Paulina Szczęsna - przygotowanie ruchowe młodzieży

Maciek Papierski - scenariusz

 

Występują:

Ona - Żaneta Sławińska-Zdunik

On - Łukasz Zubrzycki

Aktorzy: Ola Marysia Kowalczyk, Sara Banaszkiewicz, Karolina Traczyk, Dominika Kowalska, Maja Rusinowicz, Klaudia Poteracka , Oliwia Pietrucha, Agnieszka Kowalska, Ala Rasztawicka.

Muzycy: skrzypce Daniel Dziatkowiak, skrzypce Maja Chlebicka, altówka Mieszko Baszczak, wiolonczela Antek Wojciechowski.

 

Spektakl współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów w ramach Zamówień Publicznych.

Miejsce:
Dorożkarnia ul. Siekierkowska 28
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt