Stworzenia głębinowe - instalacja Piotra Karskiego
grafika
Termin:
Od 05-10-2019, 16:00
Do: 19-10-2019, 16:00
Kategoria:

W dniach od 5 października do 19 października w sali Multimedialnej Biblioteki będzie można zobaczyć 13 wielkoformatowych rzeźb, które stworzył Piotr Karski, inspirując się rysunkami dzieci. W Noc Bibliotek będziemy odkrywać wystawę w ciemnościach, mając do dyspozycji jedynie czołówki.

Tyniecka jest miejscem polskiej premiery tej zaskakującej ekspozycji!

Podczas warsztatów w Seven Stories – Narodowym Centrum Książki Dziecięcej w Wielkiej Brytanii Piotr Karski zabrał dzieci w wyimaginowaną podróż w głąb oceanu. Poprosił, aby narysowały, jak wyobrażają sobie zamieszkujące głębiny stworzenia. Następnie przygotował 13 rzeźb inspirowanych dziecięcymi rysunkami, które zaprezentował autorom rysunków na wystawie podsumowującej cały projekt.

Piotr Karski – projektant, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ilustruje i pisze książki dla dzieci. Wielokrotnie nagradzany na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Jest autorem wydanych przez Dwie Siostry książki „W góry!” i „W morze!”. Razem z Joanną Rzezak zilustrował wydaną przez Dwie Siostry książkę „Pionierzy”.

plakat promujący wystawę

 
Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt