"W jasnym niebie przebywam" - projekcja filmu i spotkanie z Darią Galant
grafika
Termin:
Od 15-05-2019, 17:00
Do: 15-05-2019, 19:00
Kategoria:
"W jasnym niebie przebywam", to film Darii Galant o sile życiowej płynącej z folkloru ludowego, pasji i wspólnego przebywania. 
Badaczka literatury i krytyk dr hab. Agnieszka Kuniczuk- Trzcinowicz po premierze filmu w lutym 2019 r napisała: "Reżyserka stworzyła piękną lekcję: młodzi ludzie, uczestniczący w zajęciach osadzonych we współczesności (lekcje teatru konnego) biorą także udział w spotkaniach z członkami zespołu ludowego. Obserwują, jak dorośli, dojrzali ludzie próbują ocalić od zapomnienia dawne tańce, muzykę, stroje (...). Młodzież dostrzega, że człowiek ma moc ocalającą...musi tylko chcieć. Ten wymiar uwiarygodniony jest przez nieprzeciętne zdjęcia(..). Film ma spokojną i poetycką narrację. Reprezentuje kino autorskie na wysokim poziomie artystycznym i filozoficznym".
Wstęp wolny!
 
Daria Galant - powieściopisarka, dramatopisarka, reżyser. Tworzy literaturę obyczajową, sensacyjną, psychologiczną, poetycką o wątkach fantastycznych. Jest autorką filmów dokumentalnych, artystycznych i kontemplacyjnych.
W jej twórczości często pojawia się zagadnienie „wewnętrznego dziecka”, które jest też podstawą jej autorskiej metody zaklinania koni Holy Equus (HEQ) – metody kontaktów człowieka z końmi.
Jest znawczynią psychiki koni i ich wielką miłośniczką. 
 
"W jasnym niebie przebywam", rok produkcji: 2019, produkcja: Pracownia Filmu i Literatury Instytutu DG, czas trwania: 55 min. 
Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt