grafika
Powiązane galerie:
Podsumowanie programu "Zima w Mieście 2014" na Mokotowie

Podsumowanie programu "Zima w Mieście 2014" na Mokotowie

„Zima w Mieście” tradycyjnie już została organizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W woj. mazowieckim ferie odbywały sie w terminie od 17 do 28 lutego 2014 roku.

Oferta programowa ,,Zima w Mieście 2014” była bardzo ciekawa i została przygotowana z myślą o dzieciach, które w czasie zimowych ferii pozostały w Warszawie. Opierała się o elementy związane z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem szkoły w Ruchu oraz Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.

Bogaty program obejmował zajęcia edukacyjno-wychowawcze, sportowe, rekreacyjne i kulturalne w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach. Wszystkie zajęcia były bezpłatne, finansowane przez Miasto stołeczne Warszawa. Edukacyjno-kulturalna „Zima w Mieście” oferowała uczniom zajęcia między innymi w takich miejscach, jak:

 • Centrum Nauki Kopernik
 • Muzeum Narodowe
 • Warszawskie ZOO
 • Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
 • Łazienki Królewskie
 • Warszawska Starówka

Na Mokotowie...

W Dzielnicy Mokotów dzieci mogły spędzać czas w 9 szkołach podstawowych. Do akcji przyłączyły się też m.in.: Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 70 przy ul. Bruna 11 i Ognisko Pracy Pozaszkolnej 175 przy ul. Niegocińskiej 2, DK “Dorożkarnia”, DK “KADR”, filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów.

Z zajęć w 9 punktach dziennego pobytu - czyli w szkołach podstawowych - skorzystało 760 dzieci. Większość punktów organizowała zajęcia dla dzieci młodszych, przyprowadzanych i odbieranych przez rodziców (opiekunów). Na dzieci czekali animatorzy zajęć, którzy mieli za zadanie prowadzić zajęcia w ramach wybranych przez siebie programów:

 • muzycznego – prowadzone były zajęcia zajęcia muzyczno – teatralne. Dzieci opracowywały krótkie przedstawienia dla innych uczestników, przygotowywały scenariusze, oraz uczyły się śpiewać piosenki zaprezentowane podczas przedstawienia,
 • plastycznego – uczestnicy akcji poznali wiele technik plastycznych – w tym decupage na szkle, batik stearynowy, collage, wykonali prace plastyczne związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi,
 • sportowego – dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, treningach piłki nożnej, grach i zabawach ruchowych, ćwiczeniach ogólnorozwojowych, zajęciach tematycznych poświęconych Igrzyskom Olimpijskim w Soczi
 • kulturalnego – animatorzy prowadzili zajęcia czytelnicze mające na celu ukierunkowanie wychowanków na piękno literatury, sztuki, teatru, a także przybliżenie piękna i historii naszej stolicy,
 • integracyjnego – celem zajęć było prowadzenie ćwiczeń umiejętności komunikowania się z rówieśnikami jak i z dorosłymi, dzieci uczestniczyły w zabawach, quizach oraz grach zespołowych, a także zajęciach komputerowych.

Ponadto, podczas organizowanych codziennie wycieczek uczestnicy akcji odwiedzili m.in. Stadion Legii, kręgielnię, kino, salę zabaw FUNPARK-u Digiloo, Park Kultury w Powsinie, a także uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy SP 70.

W ramach akcji “Zima w Mieście” odbyły się także - już po raz piąty - Mokotowskie Zawody Lotnicze Modeli Halowych kl. F1N pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów, organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 70 przy ul. Bruna 11. Zawody przeprowadzono - tradycyjnie już - w hali Szkoły Podstawowej Nr 85 im, Benito Juareza przy ul. Narbutta 14. W zawodach wzięło udział 120 zawodników.

Pdf
Drukuj
Powrót