ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Powiązane galerie:
Chatka dla każdego skrzatka
Opublikowano: 02.02.2017

Jak powszechnie wiadomo poprawna organizacja zmysłów u dzieci ma niebagatelne znaczenie w ich rozwoju. Wychodząc naprzeciw potrzebom kadry pedagogicznej zatrudnionej w Przedszkolu nr 326 przy ul. Bernardyńskiej 14 na Mokotowie, poczynione zostały kolejne inwestycje, których celem jest wsparcie procesu rehabilitacji, w szczególności dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.1.4 Edukacja przedszkolna, zakupione zostało podwiesie wraz z oprzyrządowaniem, które wykorzystywane będzie w terapii integracji sensorycznej. Do największych zalet tej konstrukcji należy zaliczyć jej wielofunkcyjność, poprzez możliwość podwieszenia licznych elementów rozbudowujących w postaci m.in.: huśtawki typu „grzybek”, „helikopter”, huśtawki tarczowej czy drabinki typu „kwadrat”.

Wyposażenie to umożliwia dostosowanie rodzaju rehabilitacji w zależności od potrzeb dziecka i obejmuje stymulację poszczególnych zmysłów np. motoryki dużej, motoryki małej, percepcji, koordynacji wzrokowo-ruchowej itp. 

Ponadto zakupiony został również inny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy z dziećmi, w tym m.in.: mata terapeutyczna Dr Lyapko, piłki do rehabilitacji dłoni, tablica do ćwiczeń manualnych z oporem czy wąż sensoryczny.

Dzięki przeprowadzonym inwestycjom zarówno wyspecjalizowana kadra pedagogiczna jak i uczęszczające do placówki przedszkolnej dzieci zyskały dostęp do wyposażenia rozszerzającego możliwości codziennej pracy z dziećmi.

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt