logo.png
 
ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
1280x610_2.png
BEZPIECZENSTWO.jpg
pomoc-prawna.jpg
Rysunek1.jpg
500.jpg
19115_logo1.png
Nowy-1.jpg
SJP.jpg
layout_set_logo.png
osir_logo_cale strona.jpg
Nowy-1.jpg
baner.png
kadry.jpg
_0011__ Zamówienia.jpg
_0009__ Przetargi.jpg
_0002__ Informator kulturalny.jpg
_0008__ Działalność gospodarcza online.jpg
_0007__ Projekty unijne.jpg
_0010__ Wspólnoty.jpg
_0005__ Informacje oświatowe2.jpg
aktywny.jpg
_0003__ Informacje społeczne i zdrowotne.jpg
srodowisko.jpg
baner_mania.jpg
mrd.jpg
hdk.jpg
baner OW 4.png
big baner oferta.GIF
grafika
Powiązane galerie:
Nowe przedszkole na Mokotowie

Otwarto nowoczesną siedzibę przedszkola nr 344 na Mokotowie

Nowo oddany budynek na ul. Spartańskiej 2 otworzył swoje drzwi dla 150 dzieci przedszkola nr 344, które wcześniej uczyły się przy ul. Maklakiewicza i ul. Abramowskiego. Obiekt wyposażony jest w wiele nowoczesnych rozwiązań, m .in. kolektory słoneczne, rozsuwane ściany czy łazienki dla dzieci niepełnosprawnych.  

Mokotów jest najbardziej zaludnioną dzielnicą Warszawy i mimo, iż dzielnica posiada najwięcej przedszkoli miejskich wśród wszystkich dzielnic stolicy, potrzeba stworzenia nowych miejsc w placówkach oświatowych jest duża. Przybywa nowych osiedli, a tym samym młodych rodziców z dziećmi, którzy chętnie korzystają z oferty publicznych przedszkoli.

Specjalne potrzeby i ekologia

Tym, co wyróżnia przedszkole jest wyposażenie obiektu w instalację odnawialnego źródła energii w postaci kolektorów słonecznych i instalacji solarnej. Zapewnia to nie tylko oszczędność energii  słonecznej, ale przy okazji wpisuje się w trend proekologicznych rozwiązań stosowanych w budynkach użyteczności publicznej. Przedszkole dostosowane jest także do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Likwidacja barier architektonicznych, przyjazne łazienki i plac zabaw zaprojektowane zostały z myślą o edukacji włączającej, która umożliwia przedszkolakom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi funkcjonowanie w placówce.

Kameralne lub duże sale

Dodatkową zaletą budynku jest system rozsuwanych ścian, który pozwala aranżować przestrzeń w małe salki lub jedną większą powierzchnię. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku przedstawień lub spotkań otwartych dla rodziców. Główna sala placówki wyposażona jest także w profesjonalny system oświetleniowo- dźwiękowy, który dostosowuje się do muzyki, zapewniając atrakcyjną oprawę imprez.

Kolorowa i bezpieczna przestrzeń

Z punktu widzenia dzieci kluczowym elementem infrastruktury jest plac zabaw. Dzieci z nowego przedszkola mają także do dyspozycji kolorowy, zróżnicowany i spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa plac zabaw. "Inwestycje oświatowe są dla nas bardzo ważne, przedszkole na ul. Spartańskiej (dawny adres Bełska 1/3)  poza tym, że jest funkcjonalne i nowoczesne, jest także jednym za piękniejszych przedszkoli na Mokotowie" - dodaje zastępca burmistrza dzielnicy Mokotów, Krzysztof Skolimowski.  
Nabór do przedszkola przy ul. Spartańskiej 2 odbędzie się we wrześniu zgodnie z harmonogramem rekrutacji dla dzieci przedszkolnych na rok 2016/2017.

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt
ban-1c.png
ban-2c.png
ban-3.png
ban-zamowienia-publiczne.png
ban-5.png
ban-system-kolejkowy2.png
epuap.png