ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Wybierz najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych
Opublikowano: 08.05.2020

Wybierz najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych

Trwa 10. edycja miejskiego konkursu S3KTOR, w którym mieszkańcy mogą internetowo wybrać najlepsze projekty organizacji pozarządowych zrealizowane w  2019 roku. Do 15 czerwca na głosy czekają kampanie społeczne, projekty artystyczne, wydarzenia kulturalne i sportowe.

Konkurs S3KTOR, który Warszawa organizuje od 2010 roku, to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe na rzecz mieszkańców. Przedsięwzięcie cieszy się ogromną popularnością – do tej pory w dziewięciu edycjach konkursu zgłoszono ponad 1000 inicjatyw realizowanych przez NGO – mówi Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy i dodaje: – S3KTOR to przegląd różnorodnych projektów, które mają wpływ na życie mieszkańców, wspierają różnorodność i otwartość miasta.

Kategorie S3KTOR

Spośród inicjatyw, które zostaną nominowane przez zespoły robocze, kapituła konkursu S3KTOR 2019 wybierze zwycięzców w trzech kategoriach: „Aktywizujący”, „Nowatorski” oraz „Programowy”, którzy otrzymają nagrody finansowe po 10 tys. zł. 

Laureata nagrody „Grand S3KTOR” dla organizacji pozarządowej za całokształt działalności wybierze Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego, w której skład wchodzą przedstawiciele Prezydenta m.st. Warszawy, Rady m.st. Warszawy oraz organizacji pozarządowych. Nagroda finansowa dla zwycięzcy w tej kategorii wynosi 20 tys. zł.

W 9. edycji konkursu S3KTOR prezydent m.st. Warszawy, na wniosek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, ustanowił Nagrodę Specjalną, którą przed rokiem otrzymała Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Nagroda Mieszkańców

Z kolei do 15 czerwca trwa głosowanie internetowe, w którym każdy z mieszkańców może oddać głos na jedną z rekomendowanych inicjatyw za pośrednictwem formularza online. Pełna lista projektów wraz z opisem jest dostępna na stronie ngo.um.warszawa.pl/konkurs-s3ktor2019/lista-rekomendowanych-inicjatyw.

Inicjatywa, która otrzyma najwięcej głosów od warszawiaków, zostanie uhonorowana Nagrodą Mieszkańców, której fundatorem są Tramwaje Warszawskie.

W 2019 roku tytuł Nagrody Mieszkańców otrzymał projekt Otwarta Pracownia Jazdów realizowany przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z laureatami poprzednich edycji można się zapoznać na stronie Konkursu.

Jak są wybierane inicjatywy do konkursu S3KTOR

W konkursie mogła wziąć udział każda organizacja pozarządowa, działająca na rzecz mieszkańców miasta.

Etapy konkursu:

  • 2 stycznia - ogłoszenie 10. edycji S3KTOR;
  • 3 stycznia–11 lutego – zgłoszenia inicjatyw w trzech kategoriach: „Aktywizujący”, „Nowatorski” i „Programowy” oraz do Nagrody za Całokształt „Grand S3KTOR”.  Łącznie wpłynęły 92 zgłoszenia, z których 81 spełniło wymogi formalne konkursu;
  • 15-18 lutego - przekazanie zgłoszonych inicjatyw do I etapu selekcji;
  • 19 lutego–5 marca – II etap selekcji inicjatyw w Dzielnicowych Komisjach Dialogu Społecznego;
  • do 12 marca - przekazanie przez Dzielnicowe Komisje Dialogu Społecznego rekomendacji do Centrum Komunikacji Społecznej;
  • 15–24 kwietnia - przekazanie przez Centrum Komunikacji Społecznej rekomendacji do zespołów roboczych powołanych przez Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi;
  • 24 kwietnia-12 maja - nominacja inicjatyw do nagród przez zespoły robocze;
  • 24 kwietnia–15 czerwca - otwarte głosowanie mieszkańców.
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt