ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Festiwal Ambasad
Opublikowano: 25.04.2019

 

Festiwal Ambasad, 11-12 maja 2019, Bulwary Wiślane

Pierwsza edycja Festiwalu Ambasad to możliwość poznania ich kultur, tradycji, a nawet regionalnego jedzenia. Taką propozycję świętowania 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej ma dla Warszawiaków Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy.
 
W weekend 11-12 maja na Bulwarach Wiślanych odbędzie się Embassy Festival – impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. To międzynarodowe święto skupiające przedstawicieli krajów z całego świata. W ramach wydarzenia warszawiacy będą mogli skorzystać z oferowanych przez gości atrakcji na specjalnie przygotowanych stoiskach.W ofercie znajdą między innymi: warsztaty taneczne, zajęcia jogi, poznanie ciekawostek na temat innych krajów, czy chociażby możliwość spróbowania ich regionalnej kuchni. Ponadto, na scenie głównej wydarzenia, przez dwa dni będziemy mogli podziwiać występy grup artystycznych z całego świata.

Impreza rozpocznie się 11 maja o godz. 12:00 wciągnięciem na maszt flag Polski i Unii Europejskiej, a także odśpiewaniem hymnu polskiego oraz Ody do radości. Otwarcie Festiwalu uświetnią Szymanowski Big Band z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie oraz występ Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Embassy Festival to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców Warszawy, miasta rozwijającego się w kierunku kultury, infrastruktury i multinarodowości. Będzie to jedyna w swoim rodzaju podróż do różnych zakątków świata bez opuszczania miasta. Dwudniowe spotkanie ze Światem odbędzie się na Bulwarach Wiślanych, tuż przy pomniku Warszawskiej Syreny, towarzysząc tym samym spacerującym.

Autorem pomysłu stworzenia imprezy promującej bogactwo kultury z całego świata jest Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy. To świetna okazja, aby idąc spacerem nad Wisłą móc spotkać ludzi z różnych stron świata, poznać ich zwyczaje, czy też przez chwilę doświadczyć innych kultur. Odwiedzający będą mogli odkryć klasyczne i nowoczesne rodzaje różnych tradycji. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niespotykanym wydarzeniu!
 
plakat - zdjęcie Bulwarów Wiślanych
 
plakat promujący festiwal - syrenka
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt