ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Powiązane galerie:
Relacja - V festiwal Grzesiuka
Opublikowano: 22.09.2020

V festiwal Grzesiuka już za nami

W dniach 19 i 20 września 2020 na mokotowskich Sielcach odbył się po raz piąty Festiwal Grzesiuka zorganizowany przez Teatr BAZA oraz Partnerstwo dla Mokotowa "Moje Sielce" we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów.

Festiwal Grzesiuka w tym roku był wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że to jubileuszowa, piąta edycja, ale również dlatego, że pierwszy raz organizowany był w tak zmienionej i trudnej (pandemicznej) rzeczywistości, a także pierwszy raz jesienią, a nie wiosną.  Ale udało się!  Znowu Stanisław Grzesiuk nas zainspirował, bo przecież w czasach jego młodości, rzeczywistość także nie rozpieszczała…. Mimo to, ludzie spotykali się i czerpali radość właśnie z tych spotkań. Towarzyszyła im zawsze muzyka, śpiew, gwar rozmów oraz sąsiedzka serdeczność. I tak właśnie było w ostatni weekend w parku Sieleckim. Było muzycznie, teatralnie a przede wszystkim bezpiecznie!

W poszczególnych częściach festiwalu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Mokotów na czele z burmistrzem dzielnicy Rafałem Miastowskim oraz zastępcami Anną Lasocką, Markiem Rojszykiem oraz Krzysztofem Skolimowskim.

Jedną z atrakcji drugiego dnia festiwalu było premierowe wykonanie przez burmistrza Rafała Miastowskiego jednej z piosenek "warszawskiej ulicy" pt. "Ballada o Felku Zdankiewiczu". Burmistrzowi towarzyszyli Heniek Małolepszy oraz Orkiestra Ludwika Sarskiego.

Tradycyjnie na terenie Parku Sieleckiego od południa do wieczora odbywały się cieszące się dużym zainteresowaniem rozmaite warsztaty i animacje dla dzieci. Odbył się także konkurs "Piosenki z Ulicy" na który zgłosili licznie swój udział uczestnicy nie tylko z rodzimej stolicy. W tym roku przesłuchania odbywały się online a w niedzielę ogłoszony został werdykt Jury. Pierwsze miejsce zajęła "Muzykująca Rodzinka" która wystąpi na przyszłorocznym festiwalu.

Rozbrzmiewały nuty znane i lubiane. Wystąpili m.in. Teściowa Śpiewa, Cyrk w Stolycy, Czessband, wspomniany już Heniek Małolepszy z Orkiestrą Ludwika Sarskiego, Kapela Sztajer oraz Nicponie.

Ponadto jak każdego roku odbył się spacer z przewodnikiem pt. "Sielce Grzesiuka". Teatr Baza wystawił spektakle dla dzieci "Bajkę o wróżce Matyldzie" oraz dla widzów starszych "Ferajnę" na podstawie prozy Stanisława Grzesiuka.

Tradycyjnie można było również wrzucić coś warszawskiego "na ząb".

W tym roku festiwal transmitowany był online. Więcej informacji o tegorocznym festiwalu można znaleźć na: www.facebook.com/festiwalgrzesiuka oraz www.festiwalgrzesiuka.pl

Wszystkim dziękujemy za współpracę. Zapraszamy za rok!

kapela Sztajer i uczestnicy Festiwalu

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt