ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Gra miejska „Szczęśliwe Drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Opublikowano: 15.01.2021

Gra miejska „Szczęśliwe Drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Zapraszamy 23 stycznia 2021 r. w godzinach 10.00–15.00 do udziału w grze miejskiej „Szczęśliwe drogi”, która przeniesie uczestników do Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego, aż po moment zagłady stolicy, czyli do czasu Powstania Warszawskiego 1944 roku. Gra miejska przybliży uczestnikom postać i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w sposób ciekawy i kreatywny.

Uczestnicy gry w formie aktywnego zwiedzania poznają postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Po dotarciu do każdego z punktów będą musieli wykonać zadanie polegające na wykazaniu się sprawnością fizyczną jak i intelektualną. Na graczy przemierzających przestrzeń miasta, zgodnie z określonym scenariuszem, będą czekać postacie związane z życiem i twórczością Baczyńskiego. Uczestnicy gry wcielą się w rolę fotoreporterów. Gracze będą mieli wyjątkową możliwość podróżowania w czasie Uczestnicy otrzymają na starcie gry mapę z podpowiedzią gdzie znajdą punkty gry.

Gra miejska „Szczęśliwe drogi” – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to wyjątkową okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Uczestnicy w trakcie trwania gry poznają również skomplikowane korzenie rodziny Baczyńskiego, które wpłynęły na jego wyjątkową twórczość, rzeczywistość Warszawy okresu młodości poety. Scenariusz gry nawiązuje również do współczesnych odniesień do twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Gra miejska będzie składała się z 6 punków na Warszawskim Mokotowie, które są również związane z postacią Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Punkty będą się znajdować w miejscach związanych z poetą lub okresem Powstania Warszawskiego znajdujących się na terenie Mokotowa.

Więcej informacji o grze na kulturalne-eventy.pl

Zapisy drogą mailową:

Krótki scenariusz gry

Zgłoszone drużyny otrzymają również link do odsłuchania, w którym zostaną zaszyfrowane informacje do gry miejskiej oraz uczestnicy dowiedzą się najważniejszych faktach z życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Poznanie batalionów w, których służył Baczyński

zadanie: Celem zadania na punkcie jest odgadywanie haseł. W każdej kolejce poszczególna drużyna odgaduje hasło lub hasła, przedstawiane przez jednego członka grupy. Zarówno podczas pokazywania, jak i rysowania, nie wolno używać słów, ani wydawać innych dźwięków. Ponadto, podczas rysowania, nie można uciekać się do gestów oraz pisać wyrazów

odczytanie zaszyfrowanej wiadomości po wcześniejszym jej zdobyciu

zadanie: Jeszcze na początku XX wieku wielu szpiegów i zwiadowców korzystało z relatywnie prostych systemów szyfrowania wiadomości, żeby przesyłać informacje do swoich ludzi. Dobrze dobrane metody, choć nie przechytrzą współczesnych nam komputerów, nadal pozwalają uniknąć odczytania przez osoby postronne. Uczestnicy gry miejskiej poznają kilka takich podstawowych systemów. Następnie będą musieli zdobyć zaszyfrowane hasła w ustawionych puszkach, w które trzeba trafić piłką aby otrzymać hasło, a następnie je odszyfrować.

Gra w „Zośkę”

zadanie: gra zręcznościowa polegająca na podbijaniu nogami lotki wykonanej z pęczka kolorowej włóczki obciążonego ołowianym krążkiem. W Polsce grę znano przed II wojną światową. Grupa ludzi ustawiała się w kółku, podbijając zośkę, póki nie upadła na ziemię. Obecnie gra charakteryzuje się podrzucaniem małej piłki przez jak najdłuższy czas.

muzyczny przegląd poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

zadanie: Zadaniem uczestników gry miejskiej bezie rozpoznanie na czas utworów muzycznych poezji śpiewanej do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i podanie ich tytułów. Wszystkie podpowiedzi – utwory muzyczne będą zawarte w pliku do odsłuchania tak by gracze mieli czas na zapoznanie się z twórczością poety.

nauka i wykonanie tańca – słynnego w latach 20. charlestona

zadanie: Nasi fotoreporterzy będą musieli nauczyć się podstawowych kroków, zatańczyć krótki układ oraz udokumentować działania taneczne. Dowiedzą się również o gatunkach jakie były popularne w czasach, w których żył Krzysztof Kamil Baczyński. Ich zadaniem będzie również dowiedzieć się jakie stroje wyróżniały dane gatunki taneczne w latach 20.

sprawdzian ostateczny – dobre hasło

zadanie: Uczestnicy jako reporterzy będą mieli za zadanie ułożyć znalezione w okolicy mety zawieszone kartki z hasłem do mety, które trzeba będzie zdjąć i odczytać odpowiednie hasło końcowe, które należy podać na mecie oddając kartę gry. Gra miejska będzie składała się z 6 punków na Warszawskim Mokotowie, która są również związane z postacią Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Punkty będą się znajdować w miejscach związanych z poetą lub okresem Powstania Warszawskiego (np. Kopiec Powstania Warszawskiego) znajdujących się na terenie Mokotowa.

UWAGA! Dla każdego uczestnika gry przygotowaliśmy drobny upominek

Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Miłosz Górecki Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zapraszają

 

 

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt