22 443 65 00, 22 443 65 01

22 443 65 13

big baner oferta.GIF
VIII Mokotowski Bieg Niepodległości

Relacja z biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży „VIII Mokotowski Bieg Niepodległości”

9 listopada 2017 na Dolince Służewskiej przy dość chłodnej ale przyjemnej i sprzyjającej aurze do biegania, odbyła się impreza biegowa dla dzieci i młodzieży „Mokotowski Bieg Niepodległości”. Startujący mieli do pokonania zróżnicowane dystanse w zależności od kategorii wiekowej. Każdy sklasyfikowany zawodnik zdobywał punkty w zależności od zajętego miejsca (I m-ce 4 pkt, II m-ce 3 pkt, III m-ce 2 pkt, 4-15 m-ce 1 pkt, pozostałe m-ca 0,5 pkt). Zawodnicy nagradzani byli do 6 m-ca włącznie. Nagrodzone pucharami zostały również najlepsze przedszkola i szkoły. Wśród przedszkoli I miejsce zajęło przedszkole nr 170 przed przedszkolem nr 360 i nr 67. Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła szkoła nr 69 przed SP nr 115 i nr 271 a w pośród gimnazjów I miejsce zajęło gimnazjum nr 12 przed gimnazjum nr 7.

Zawodnicy za miejsca I-III zostali uhonorowani medalami oraz okazałymi nagrodami które wręczała Z-ca Burmistrza Dzielnicy Mikotów Monika Gołębiewska-Kozakiewicz oraz Kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji Lech Kwasiborski. Zawodnicy za m-ca IV-VI otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe. Najmłodszym, zaledwie 1,5 zawodnikiem  był Krzyś, który otrzymał swój pierwszy medal oraz nagrody.

Nagrodę specjalną za waleczność otrzymał Robert z przedszkola „Omega” który swoją postawą pokazał ducha walki. Chociaż były łzy przegranej, do końca walczył po niefortunnym upadku tuż przed metą, niestety nie udało się już nadrobić straconych metrów i w ostateczności z prowadzenia spadł poza pierwszą dziesiątkę. Na szczęście nic się chłopcu nie stało.

Atmosfera i zabawa była doskonała, wszyscy zawodnicy wrócili do szkół i przedszkoli bez kontuzji i w znakomitych humorach.

6. Franciszek Kopyś

Po biegu, wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz ciepłą malinową herbatkę.

Zawody zostały rozegrane bez kłopotów i według obowiązujących przepisów. Nad prawidłowym przebiegiem biegów nadzór mieli sędziowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a nad bezpieczeństwem młodych zawodników obsługa techniczna, ratownicy z Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Miejska.

Zawody zostały przeprowadzone przez firmę ActiveSports na zlecenie Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Impreza została sfinansowana w całości przez Urzędu Dzielnicy Mokotów.