ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Koncert Bożonarodzeniowy muzyki klasycznej
Opublikowano: 19.11.2019

Ministerstwo Kultury Republiki Chorwacji i Ambasada Chorwacji, we współpracy z Dzielnicą Mokotów m.st. Warszawy  mają zaszczyt zaprosić na KONCERT BOŻONARODZENIOWY MUZYKI KLASYCZNEJ, który odbędzie się 7 grudnia 2019 r. (sobota), o godz. 18. 00, w Pałacu Szustra, przy ul. Morskie Oko 2.

Wystąpią: chorwacka skrzypaczka Lorena Milina wraz z pianistką Jeleną Kovačević.

Wstęp wolny.

W programie znajdą się następujące utwory międzynarodowych kompozytorów:

  • B. Papandopulo: Medytacja • F. Kreisler: Schön Rosmarin
  • L. van Beethoven: Romanza in F, Op 50 - Adagio cantabile
  • A. Piazzolla: Oblivion • D. Pejačević: Sonata for Violin and Piano No. 2''Slavonic Sonata''- Allegro con anima • L. Sorkočević: Simfonija nr 3, D-dur
  • B. Bartok: Tańce rumuńskie • F. Chopin: Nocturno Op. 9 No. 2
  • H. Wieniawski: Kujawiak • Tradycyjne chorwackie pieśni bożonarodzeniowe: „U to vrijeme godišta”, „Radujte se narodi“.

Lorena Milina - skrzypaczka, urodziła się w Dubrowniku. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku ośmiu lat. Studiowała w Akademii Muzycznej w Zagrzebiu, w klasie skrzypiec, uzyskując w 2014 r. tytuł magistra.

Jako stypendystka Erasmusa w Niemczech, poza muzyką klasyczną zajmowała się również projektami jazzowymi w Jazz Academy w Stuttgarcie. Otrzymała też stypendium rządu francuskiego. Ukończyła studia podyplomowe w prestiżowym Konserwatorium La Schola Cantorum w Paryżu. W 2016 roku wraz z sopranistką Helen Mamich i pianistką Jeleną Kovačević założyła trio Arbor Vitae, wykonując wiele koncertów.

Jako solistka lub zespołowo występowała w: Chorwacji, Słowenii, Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Austrii, Francji, Węgrzech, Włoszech i Estonii. Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich.

Jelena Kovčević – pianistka, urodziła się w Kotorze, w Czarnogórze. W 2002 r. ukończyła studia w Belgradzkiej Akademii Muzycznej, kontynuując studia magisterskie w Karlsruhe Music Academy, w Niemczech. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach oraz występując jako solistka i kameralistka w: Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, USA, Japonii, Serbii, Czarnogórze, Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie. Od 2012 roku pracuje jako akompaniatorka i nauczycielka gryna fortepianie w Szkole Muzycznej w Dubrowniku.

Plakat promujący wydarzenie, informacja w tekscie

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt