ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Edukacyjne spacery przyrodnicze po Sielcach
Opublikowano: 24.06.2019

Zapraszamy na "Edukacyjne spacery przyrodnicze po Sielcach”. Projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego polega na zorganizowaniu dla mieszkańców czterech, ok. 3-godzinnych spacerów w obrębie Sielc. Udział w spacerach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

Harmonogram spacerów:

  1. 30.06 – Jerzyki i inne ptaki miejskie Sielec. Start Alej Witosa 02, godzina 19.00. Czas spaceru to około 3 godziny. Rozpoczynamy na przystanku Aleja Witosa 02, kończymy na przystanku autobusowym Spacerowa 01. Trasa spaceru będzie prowadziła od miejsca startu przez podwórka budynków wzdłuż ulicy Chełmskiej. Następnie odwiedzimy Park Sielecki. Ostatnim etapem spaceru będzie część Parku Promenada znajdująca się na obszarze Sielec. W trakcie spaceru uwaga będzie skoncentrowana na ptakach lęgowych Sielec. Trasa spaceru pozwoli na obserwacje zarówno ptaków związanych z terenami zielonymi i zadrzewieniami między budynkami. Liczymy na obserwację jerzyków, wróbli, kawek, pokrzewek i ptaków wodnych.
  2. 25.08 – Drzewa Sielec – czas spaceru to około 3 godzin. Rozpoczynamy na przystanku Spacerowa 01, godzina 17.00. Przejdziemy Parkiem Promenada, tutaj poznamy drzewa tego założenia parkowego. Obejrzymy wielkie topole, młode lipy, i kilka gatunków klonów. Następnie ulicą Konduktorską przejdziemy na tereny zielone w okolicach Ogrodów Działkowych i kortów Warszawianki - będziemy przemieszczać się ulicą Piaseczyńską. Tu, przyjrzymy się drzewom pierwszego etapu sukcesji naturalnej. Czyli drzewom sprinterom. Na spacerze poznamy cały przekrój drzew miasta. Poznamy te sadzone w różnych czasach i w imię różnych mód. Ale także te które, same wprowadziły się do miasta.
  3. 8.09 – Ogródki Działkowe i ich walory przyrodnicze – godzina 9.00. Czas spaceru to około 3 godzin. Start przystanek Tor Stegny 05. Koniec spaceru nastąpi w okolicy stawów Parku Arkadii. Zdecydowanie największym terenem zielonym Sielc są ogródki działkowe. Jak przystało na stare ogrody, mnóstwo tu pięknych i rzadkich drzew, opuszczonych i zapuszczonych kwater, ale też pięknych działek. Wszystko to sprawia, że teren ten jest niezwykle różnorodny biologicznie. I tam gdzie na pozór niewiele jest przyrody, żyje mnóstwo interesujących gatunków ptaków, ssaków i owadów.
  4. 21.09 – Jesień na Sielcach – godzina 9.00. Czas spaceru to około 3 godzin. Rozpoczynamy na przystanku Spacerowa 01. Skończymy w okolicach przystanku Zakrzewska 01.Trasa spaceru to Park Promenada - ulica Dolna - Park Sielecka. Spojrzymy na to jak wygląda jesień w mieście. Poznamy strategie na przygotowanie się do zimy roślin i zwierząt. Przy okazji sprawdzimy, gdzie jesienią najlepiej jest obserwować rośliny i zwierzęta Sielec. Zobaczymy kto wybywa, a kto przybywa na zimę do miasta.

Plakat promujący wydarzenie

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt