ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Odwiedź ogrody w Domu Kultury Kadr
Opublikowano: 03.08.2018

 

Czy wiecie, że w Domu Kultury Kadr są dwa niezadaszone miniogródki? Umiejscowione są nietypowo, bo między kondygnacjami i  pełną kilka funkcji.

Najbardziej oczywista i momentalnie rzucająca się  w oczy, to funkcja dekoracyjna: bujną zieleń widać niemal z każdego miejsca na drugim piętrze domu kultury. Starannie dobrana roślinność znakomicie komponuje się z nowoczesnym, minimalistycznym, przeszklonym wystrojem  i jest wizualnym dopełnieniem rozproszonych po całym piętrze prezentacji prac plastycznych uczestników naszych zajęć i warsztatów.

Zielona przestrzeń jest także wykorzystywana jako sala koncertowa pod gołym niebem. Choć niewielka powierzchnia większego z ogródków może pomieścić zaledwie ok. 10 słuchaczy recitalu (np. w wykonaniu gitarzysty klasycznego), to po zmroku, przy specjalnym oświetleniu i po otwarciu drzwi i okien łączących ogródek z przestronną Galerią 21 Gramów, tworzy się wygodna przestrzeń, w której piękna muzyka towarzyszy sztuce.

Dodatkowo ogródki są po prostu strefą relaksu. Oba wyposażone są w stoliki i krzesełka, przy których - przy kawie lub chłodnych napojach - spędzają czas np. rodzice dzieci uczestniczących w naszych zajęciach.

miniogródek w Kadrze

miniogródek w Kadrze

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt