ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Inwestycje, które zmieniły Mokotów
Opublikowano: 20.07.2018

Ostatnie kilka lat to czas znaczących zmian i dużych inwestycji, które pozytywnie zmieniły krajobraz dzielnicy. Dzięki wysiłkom Urzędu Dzielnicy Mokotów poprawiła się nie tylko estetyka, ale i bezpieczeństwo mieszkańców, uporządkowano organizacje ruchu drogowego oraz zwrócono uwagę na poszerzanie oferty kulturalnej i zaplecza sportowego dzielnicy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze inwestycje kilku ostatnich lat finansowane przez urząd.

Płynna jazda Al. KEN

Al. KEN

Największą inwestycją drogową w ciągu ostatnich 8 lat była budowa II i III odcinka Al. Komisji Edukacji Narodowej. W ramach II odcinka od ul. Dolina Służewiecka do ul. Wałbrzyskiej została wykonana czteropasmowa jezdnia, estakada nad Potokiem Służewieckim i ul. J.S. Bacha oraz udogodnienia dla pieszych (chodniki, oświetlenie, sygnalizacja świetlna, kładki, ekrany akustyczne) i rowerzystów (ścieżka). III odcinek to droga od ul. Domaniewskiej (skrzyżowanie z al. Niepodległości) do al. Wilanowskiej. Na wniosek mieszkańców oraz w celu uspokojenia ruchu zaprojektowano też 3 skrzyżowania pomiędzy ul. Puławską a al. Wilanowską. Realizacja tego zadania poprawiła komunikację w bardzo trudnym rejonie, jakim jest tzw. węzeł Dworca Południowego. Łączą się tu ważne dla dzielnicy arterie, co powoduje spore utrudnienia komunikacyjne. Inwestycja drogowa kosztująca ponad 51 mln
i zakończona w 2013 r. znacząco ułatwiła komunikację z Ursynowem.

Jeszcze więcej kultury w nowym Domu Kultury Kadr

Dom Kultury Kadr

Fot. R. Motyl

Mokotów to dzielnica, która ma najwięcej domów kultury. Nowa siedziba Domu Kultury Kadr (ul. Gintrowskiego 32), otwarta w 2017r. to flagowa inwestycja, która zmienia charakter Służewca na bardziej przyjazny i otwarty. Ten nowoczesny inkubator kultury z oryginalną elewacją w kształcie ruchomych „pikseli”, industrialnym wnętrzem oraz różnorodną ofertą kulturalną posiada 15 pracowni edukacyjnych, w tym studio nagraniowe, studio fotograficzne z cykloramą, liczne stanowiska multimedialne, kawiarnię, naszpikowaną nowoczesną technologią salę widowiskowa dla 232 osób, podwieszane pod sufitem instalacje artystyczne i wiele innych. 7000 m2 powierzchni, z czego 3200 m2 to przestrzeń użytkowa sprawia, że jest to jeden z największych domów kultury w Warszawie! Wartość inwestycji 26,5 mln.

Kultura i ekologia w Służewskim Domu Kultury

Służewski Dom Kultury

Ta wielofunkcyjna placówka łączy edukację kulturalną z ośrodkiem ekologicznym. Mieści się na skraju parku Dolina Służewska przy ul. Bacha 15. SDK tworzy sześć budynków stylizowanych na wiejskie siedlisko, pomiędzy nimi znajduje się amfiteatr. Większość budynku pokryta jest deskami z drzewa syberyjskiego, a część budynków schowana jest pod ziemią. Co ciekawe, znajduje się tam także gospodarstwo ze zwierzętarnią i ogrodem warzywnym, mała elektrownia wiatrowa oraz plac zabaw. W 2014 SDK został zwycięzcą Nagrody Architektonicznej tygodnika „Polityka”. Koszt inwestycji to ponad 17 mln zł.

Wodne szaleństwo na basenie przy ul. Niegocińskiej

basen przy ul. Niegocińskiej 2

Nie tylko dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 271 cieszą się nową pływalnią, ale także mieszkańcy, którzy mogą korzystać z uroków tego kompleksu sportowego. Do dyspozycji jest basen sportowy o wymiarach 25m x 16m podzielony na 6 torów pływackich. Dodatkowo, dla młodszych pływaków, dostępny jest basen rekreacyjny (16m x 6m). Poza pływalnią, OSiR Mokotów, który zarządza obiektem, udostępnia bazę sportowo-rekreacyjną: halę sportową, dwa boiska do gry w siatkówkę i koszykową oraz do piłki nożnej i ręcznej. Na zewnątrz budynku jest również plac zabaw dla najmłodszych. Infrastruktura sportowa oraz organizacja imprez i zajęć ma za zadanie zachęcić mieszkańców do uprawiania sportu i rekreacji. Wartość inwestycji, oddanej w 2017 r. do użytku, to 19 mln.

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt