ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Załączniki:
„Wieś Czerniaków”
Opublikowano: 13.06.2018

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba zaprasza na warsztaty edukacji historycznej i plastycznej pt. „Wieś Czerniaków.” 

W czerwcu rozpoczynają się pierwsze spotkania adresowano do osób dorosłych, seniorów  i rodzin ze starszymi dziećmi. 

Spotkania te realizowane w formule otwartej  (czyli bez wcześniejszych zapisów) rozpoczynały się będą na Pl. Bernardyńskim krótką opowieścią wprowadzającą, przenoszącą słuchaczy w wiek XVII czyli czas rozkwitu osady i założenia fundacji Lubomirskiego. Słuchacze oglądali będą bryłę kościoła Św. Antoniego z perspektywy ul. Czerniakowskiej i Placu Bernardyńskiego, następnie przewidziane będzie przejdziemy przez korytarz klasztorny klasztoru OO. Bernardynów i wewnętrzny dziedziniec do nowych zabudowań klasztornych, gdzie zorganizowany zostanie pokaz slajdów z elementami warsztatu.  Po krótkiej przerwie wprowadzeni będziemy do starego kościoła pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego, kościół  zwyczajowo zamknięty, zostanie teraz na ok 1 godz. otwarty i oświetlony. Po zwiedzaniu obiektu sakralnego zapraszamy na spacer ulicą Bernardyńską. Zatrzymamy się między innymi przy jedynym zachowanym z okresu międzywojennego murowanym budynku przy Bernardyńskiej 14 a, przy dworze drewnianym z poł. XIX w. przy Bernardyńskiej 1 i przy dawnej lodowni folwarku Czerniaków. Uczestnikom spaceru pokazane zostaną także ilustracje prasowe z XIX w. odnoszące się do majowych obchodów odpustu ku czci Świętego Bonifacego, celebrowanych na Placu Bernardyńskim i we wsi.

Pierwsze spotkania odbędą się już w czerwcu, gdyż w lipcu ołtarz główny zostanie przesłonięty i poddany konserwacji (rozważany jest nawet jego częściowy demontaż i wywiezienie niektórych elementów do Krakowa.)

Poniżej terminy czerwcowych spotkań dla dorosłych, seniorów, rodzin ze starszymi dziećmi:

16 czerwca 2018 godz. 16.30

Zapraszamy mieszkańców ulicy Bernardyńskiej i ulicy Stanisława Grzesiuka, szczególnie seniorów.

23 czerwca 2018 godz. 9.30

Zapraszamy szczególnie mieszkańców Sadyby Oficerskiej i przyjaciół TSK Miasto-Ogród Sadyba.

30 czerwca 2018 godz. 9.30

Zapraszamy szczególnie mieszkańców osiedla Mokotów Park i nowej ulicy Bernardyńskiej, a także wszystkich tych, którzy nie mogli być na wcześniejszych spotkaniach.

Informujemy, że w pokaz slajdów w kościele jednorazowo może obejrzeć ok. 50 osób. W każdą z trzech sobót, już na miejscu spotkania rozdawane będą bilety dla pierwszych 50 uczestników.

Zajęcia edukacji historycznej są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego i są bezpłatne dzięki finansowaniu projektu ze środków dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy.

plakat promujący imprezę

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt