ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
grafika
Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego

26 maja 2018r., na terenie Uczelni Łazarskiego odbędzie się 7. Już edycja akcji "Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego", której organizatorem jest Uczelnia Łazarskiego. Celem przedsięwzięcia jest bezpłatna pomoc prawna dla osób będących w trudnej sytuacji finansowej.

W sobotę, 26 maja, w godzinach 9.30-14.00 Uczelnia Łazarskiego, znajdująca się w Warszawie przy ulicy Świeradowskiej 43, 10 min. pieszo od stacji Metro Wilanowska, po raz kolejny zaprasza osoby zainteresowane bezpłatną pomocą prawną.

Wykładowcy, absolwenci Wydziału Prawa oraz przedstawiciele kancelarii współpracujących z Uczelnią pomogą zinterpretować dokumenty i rozwiązać prawne zawiłości. Specjaliści reprezentować będą różne dziedziny prawa m.in.: prawo pracy, spadkowe, rodzinne, administracyjne, gospodarcze, karne, czy prawo ochrony konsumentów.

Akcja ma również na celu uświadomić społeczeństwu jakie są prawa i obowiązki wynikające z występowania przed sądem zarówno w charakterze powoda, świadka jak i oskarżonego tj. zwolnienie z opłat sądowych czy możliwości skorzystania z adwokata z urzędu. Osoby zainteresowane będą mogły również dowiedzieć się jak przeprowadzić postępowanie upadłościowe i złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

„Inicjatywy takie jak „Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego” są bardzo ważnymi wydarzeniami w kalendarzu Uczelni. Jest to realna pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej, wynikająca z potrzeby pomocy innym. To również dobry sposób na integrację lokalnej społeczności i poznanie jej problemów.” — mówi Ewelina Milan, prawnik, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

Wydarzenie za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Warszawy, ale również całego województwa. W poprzednich edycjach z tej formy pomocy skorzystało ponad 1570 osób, którym porad udzieliło prawie 100 specjalistów.

„Osoby, które chciałyby skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów proszone są o zabranie wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do oceny sytuacji prawnej tj. umowy, akty notarialne, czy wyroki sądu, aby prawnik lub radca prawny mógł rzetelnie zapoznać się ze sprawą i pomóc rozwiązać dany problem.” – mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Patronat Honorowy nad akcją objął: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Partnerzy: Kancelaria Radcy Prawnego Irena Kleniewska, Zespół Adwokatów, Doradców Restrukturyzacyjnych i Radców Prawnych "Prawnicy Pomagają", Kancelaria Adwokacka Dawid Łącz, Kancelaria Prawna „Skarbiec” R. Nogacki Sp.k., Nosarzewski Kancelaria Radców Prawnych, KANCELARIA PRAWNA Marta Bisińska, Kancelaria Prawna Magdalena Zawiślak & Partners in Law, M.RYCAK KANCELARIA PRAWA PRACY I HR, KAWAŁKO & GODLEWSKI Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych S.C.,  KANCELARIA ADWOKACKA Katarzyna Stopińska, KANCELARIA PRAWNA KRZYSZTOF KURZEJA.

Partnerzy Wspierający: Marlex Sp. z o.o., BARTEXPO, Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Mazowieckie.

Patroni Medialni: Radio Plus, Kurier Południowy, Tygodnik Południe, Tygodnik „PASSA”,

Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie Klubu Absolwenta Uczelni Łazarskiego - www.absolwenci.lazarski.edu.pl.

 

 

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt