ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Stanny dzieciom, czyli 89 urodziny Janusza Stannego
Opublikowano: 15.02.2021

Stanny dzieciom, czyli 89 urodziny Janusza Stannego

Jeden z najznakomitszych polskich twórców ilustracji książkowej i prasowej, grafik, plakacista, rysownik, profesor kilkudziesięciu roczników studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie stworzył trzy książki autorskie dla dzieci "O malarzu rudym jak cegła", "Baśń o Królu Dardanelu" i "Koń i kot"! Wszystkie są białymi krukami w zbiorach Muzeum Książki dla Dzieci. Piękne, zabawne, „edytorskie evergreeny“. Niezmiennie aktualne, rymowane historie balansujące w niezwykle urodziwy sposób na granicy tego co wyobrażone i realne. Obok trzech książek autorskich Janusz Stanny zilustrował około 200 książek dla dzieci.

Z okazji urodzin artysty zapraszamy na spotkanie z córką Janusza Stannego, Katarzyną Stanny, projektantką, wykładowczynią ASP i premierę autorskich książek artysty w wersji video słuchowisk. W czasie spotkania poznają Państwo warsztat pracy wybitnego grafika, jego sposób pracy, książki wykonane dla dzieci i liczne projekty okładek do znanych tytułów literatury dziecięcej.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka kulturalna, aktorka, promotorka książki dla dzieci – Beata Jewiarz (pomysłodawczyni wydarzenia i projektu „UCHOOKO“ – video książek). Książkę „O malarzu rudym jak cegła“ w wersji video mogą Państwo zobaczyć na youtube Kolejne dwa tytuły zostaną premierowo przedstawione w czasie spotkania.

Spotkanie będzie realizowane w formule on-line (transmisja LIVE na facebokowym profilu biblioteki) 28 lutego 2021 (niedziela) godz. 15:00. Wydarzeniem towarzyszącym jest konkurs plastyczny dla dzieci na postać Malarza rudego jak cegła! Link do regulaminu.

Organizator wydarzenia:

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie

Spotkanie odbywa się dzięki dotacji z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Partnerzy wydarzenia:

ZAIKS, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydawnictwo Wytwórnia, Wydawnictwo Marginesy.

Plakat promujący spotkanie online. Na górze tekst:  

(opis alternatywny plakatu)

Plakat promujący spotkanie online. Na górze tekst: "Stanny dzieciom, czyli 89 urodziny Janusza Stannego", w środku czarno białe postacie (malarz i król) rysują głowę w kapeluszu i okularach (można przypuszczać, że to głowa Janusza Stannego), na dole logotypy: Budżetu Obywatelskiego, Urzędu Dzielnicy Mokotów, Projektu Biblioteka z ogrodem, Syrenki Zakochaj się w Warszawie na Mokotowie, Multimedialnej Biblioteki, ZAIKSu, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydawnictwa Wytwórnia, Wydawnictwa Marginesy.

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt