ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń
Opublikowano: 23.11.2020

"Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń" - dostęp do projekcji online dla czytelników biblioteki

Pettson i Findus podbijają serca naszych czytelników w każdym wieku. Tym razem bohaterów szwedzkiej serii książek autorstwa Svena Nordqvista będzie można obejrzeć w wersji filmowej, ponieważ "Filmowy piątek na Tynieckiej" przenosi się do Waszych domów.

27 listopada zapraszamy na seans filmu „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń” (kat. wiek. 4+). Zapisy pod adresem:  , w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

O filmie:

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.

Reżyseria: Ali Samadi Ahadi, Kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014, Wersja językowa: lektor, Kategoria wiekowa: 4+

ZAPRASZAMY!!!

plakat promujący imprezę, info w tekście

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt