ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Urodziny DOROŻKARNI
Opublikowano: 22.09.2020

20. urodziny DOROŻKARNI

Dom Kultury Dorożkarnia powstał w 2000 roku, ale jego historia sięga jeszcze roku 1985, kiedy to swoją działalność na warszawskim Służewcu rozpoczął Młodzieżowy Teatr Muzyczny Pantera, który w 1996 roku znalazł swój dom na Siekierkach, przy ulicy Kątnej. Dom był malutki, próby robiliśmy w trzech okolicznych szkołach, dzień zaczynaliśmy od palenia w piecu, ale wreszcie mieliśmy swoje miejsce. Z gorącą herbatą, długimi rozmowami o sztuce i planami na przyszłość. Teatr się rozwijał i rozrastał, a w końcu przerodził się w Dom Kultury Dorożkarnia.

Mieszkańcy Starych Siekierek przyjęli nas bardzo ciepło. Przychodzili do nas i zapraszali do siebie. Dzięki nim poznaliśmy niezwykłą, ponad stuletnią historię wsi Siekierki. Dzisiaj z równym zaciekawieniem spotykamy nowych mieszkańców, którzy chcą podzielić się swoimi historiami.

Choć sytuacja zmusiła nas do przeformułowania programu i wymiaru – urodziny Dorożkarni odbędą się:

25 września 2020, piątek – podwórko Dorożkarni oraz streaming na kanale Dorożkarni na YouTube

  • godz. 20.00 - Bal u Wolanda – spektakl w wykonaniu Teatru Tańca Test, Teatru Tańca Jazz i Gości

26 września 2020, sobota – podwórko Dorożkarni

  • godz. 13.00-16.00 – Korowód Różnorodności
  • godz. 20.00 - Bal u Wolanda – spektakl w wykonaniu Teatru Tańca Test, Teatru Tańca Jazz i Gości

O spektaklu:

Otwierając ośrodek kultury w 2000 roku, pokazaliśmy spektakl, nieistniejącego już Teatru Bez Kota pt. Mistrz i Małgorzata, w reż. Darka Sikorskiego i choreografii Izabelli. Teraz pragniemy nawiązać do tej historii, pokazując uniwersalność powieści Michaiła Bułhakowa. Spektakl dedykujemy wszystkim obecnym, byłym i przyszłym osobom związanymi z Dorożkarnią.

Warszawa – to tutaj teraz Mistrz żyje sobie spokojnie z Małgorzatą i z wierną służącą Nataszą. Małgorzata i Natasza prawie nic się nie zmieniły, żyją niespiesznie opiekując się Mistrzem, który czuje, że się zestarzał, że brak mu sił i poczucia spełnienia. Świat o nich zapomniał, tak jak ludzie zapomnieli o wizycie Szatana w Moskwie. Ale każdego roku, gdy zaczyna się świąteczna pełnia księżyca, Mistrz wspomina bohaterów swojego płonącego rękopisu. Myślami podąża wtedy do parku i zasiada na jednej z ławek, na której niegdyś rozmawiali Iwan Bezdomny z Berliozem, podważając istnienie Jezusa i Szatana. Czuje ból głowy Piłata, strach Fridy i podekscytowanie tłumu. Mistrza zaskakuje Woland, który postanowił odwiedzić go wraz ze swoją świtą i zobaczyć, jak żyją współcześni ludzie, czy nadal nie wierzą w istnienie Szatana? Pretekstem do wizyty jest bal, gdzie ponownie Małgorzata zostaje Królową i gdzie pojawiają się bohaterowie książki, przeżywając na nowo swoje historie…

plakat promujący imprezę, info w tekście

O korowodzie:

Nim w barwnym korowodzie wyruszymy z podwórka Dorożkarni do naszego pierwszego domu przy ulicy Kątnej, przed południem zaprosimy na warsztaty tworzenia masek i warsztaty cyrkowe.

W programie urodzin w tym dniu znajdą się także:

  • bębniarze z grupy Ritmobloko
  • prezentacje młodych artystów z Dorożkarni
  • urodzinowy tort i wspólne zdjęcie.

plakat promujący imprezę, info w tekście

 

 

 

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt