ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Warszawa czyta w Powsinie - Mokotów czyta w Powsinie
Opublikowano: 06.08.2020

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI oraz Park Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1) zapraszają do udziału w pikniku rodzinnym „Warszawa czyta w Powsinie - Mokotów czyta w Powsinie” 8 sierpnia od 12.00 do 16.00. Na najmłodszych czekają działania literackie w studiu baśni (tworzenie kwietnych koron i bajkowych rekwizytów), zagadkowy rajd z Pippi, czy spotkanie z Panem Poetą. Nie zabraknie czytania wierszy z Rafałem Miastowskim, burmistrzem dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i przeglądania książek w plenerowej czytelni. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.mbddim.pl/

PROGRAM:

Mały Amfiteatr

 • 12.00 „Muzyczne fanfary” – koncert dla dzieci
  W samo południe zapraszamy najmłodszych do wysłuchania koncertu z trąbką w roli głównej. Podczas spotkania dowiemy się skąd wydobywają się dźwięki i kto najgłośniej gra w orkiestrze! Usłyszymy utwory klasyczne i rozrywkowe, mniej lub bardziej znane. Muzyczne fanfary zagra Małgorzata Dzikowska - pierwszy trębacz - solistka w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
 • 13.00 „Co w wierszach piszczy?” – wspólne czytanie wierszy i tworzenie ilustracji
  Jak wygląda dom, w którym śmieszy? Czym może skończyć się psia niedziela? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w wierszach, które będziemy czytać, a potem wspólnie z dziećmi ilustrować. Do czytania zaprasza Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski!
 • 14.00 Bajki Pana Poety - spotkanie autorskie dla dzieci
  Pan Poeta to największy – bo prawie dwumetrowy – bajkopisarz, autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. W swoich dowcipnych książeczkach pokazuje ludzkie przywary i pomaga rozwiązywać ważne (nie tylko) dziecięce sprawy. W niezwykle angażujący sposób Pan Poeta przedstawi najmłodszym ptasią menażerię - „Pawia, co ogon miał z przyjaźni”, „Kaczkę, co przebrała miarkę”, „Kruka, co kracze pokrakanie”.
 • 15.00 „Rysunkowe safari” – wspólne czytanie wierszy i tworzenie ilustracji
  W jakim nastroju bywa wielbłąd? Czy żółw jeździ koleją? Kogo czasem gryzą pchły? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w wierszach dla dzieci, które będziemy czytać, a potem wspólnie z nimi ilustrować.

Plac zabaw

 • Plenerowa czytelnia książek i czasopism dla dzieci, to wózek pełen książek i czas na rodzinne czytanie!
 • Studio baśni – przestrzeń do tworzenia bajkowych rekwizytów (kwietne korony, magiczne różdżki, skrzydła motyli… i wszystko to, co podpowie wyobraźnia)
 • „Baw się z Pippi” - zagadkowy rajd dla dzieci z nagrodami! Najmłodszych zapraszamy do rozwiązywania zagadek, literackich łamigłówek i zadań o przewrotnej bohaterce książek Astrid Lindgren - Pippi Pończoszance.

Plakat promujący wydarzenie

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt