logo.png
 
ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
1280x610_2.png
BEZPIECZENSTWO.jpg
pomoc-prawna.jpg
Rysunek1.jpg
500.jpg
19115_logo1.png
Nowy-1.jpg
SJP.jpg
layout_set_logo.png
osir_logo_cale strona.jpg
Nowy-1.jpg
baner.png
kadry.jpg
_0011__ Zamówienia.jpg
_0009__ Przetargi.jpg
_0002__ Informator kulturalny.jpg
_0008__ Działalność gospodarcza online.jpg
_0007__ Projekty unijne.jpg
_0010__ Wspólnoty.jpg
_0005__ Informacje oświatowe2.jpg
aktywny.jpg
_0003__ Informacje społeczne i zdrowotne.jpg
srodowisko.jpg
baner_mania.jpg
mrd.jpg
hdk.jpg
baner OW 4.png
big baner oferta.GIF
grafika
Best Off - Festiwal Filmów Polskiego Kina Niezależnego

Dorożkarnia zaprasza na BEST OFF – 13 Festiwal Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego
 
28 kwietnia 2017, piątek, godz. 18.00
Kino LUNA, ul. Marszałkowska 28
 
Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina LUNA.
 
 
W tym roku zobaczymy filmy:
 
Nauka, reż. Emi Buchwald, 19', 2016
Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej w ramach pracy domowej stają przez wyzwaniem nauczenia się na pamięć wiersza Juliana Tuwima pt. Nauka. Wraz ze swoimi rodzicami i najbliższymi starają się zrozumieć i zinterpretować klasyczny polski utwór. Krótki dokument nie tylko przedstawia paradoksy nauczania szkolnego, ale też stanowi ciekawą obserwację społeczną.
 

Oczy mojego ojca, reż. Bartosz Blaschke, 26', 2015
Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia Ola, nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek. Jest inna niż jej starsza, zajęta sobą oraz chłopakami, siostra; trudno jej się też porozumieć z matką, trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką.
 

Więzi, reż. Zofia Kowalewska, 19', 2016
Barbara i Zdzisław obchodzą niebawem czterdziestą piątą rocznicę ślubu. Byłaby to prawdziwa okazja do świętowania, gdyby nie fakt, że Zdzisław spędził ostatnie osiem lat z inną kobietą.
 

Zaczyn, reż. Artur Hanaj, 5', 2015
Chcąc, żeby ciasto dobrze wyrosło trzeba wpierw mąkę z drożdżami i mlekiem rozczynić, gotowy zaczyn w ciepłe odstawić żeby ciasto podrosło. Później dobrze wszystko zagnieść, do tortownicy przełożyć i do pieca wsadzić. Uważać aby ciasto nie opadło.
 
 
Apokalipsa, reż. Justyna Mytnik, 13’, 2015
To mroczna bajka o samotności. Mauri i Zuzia mieszkają w bloku ogarniętym plagą gołębi Na ich balkonie wykluwa się pisklak, który podaje się za matkę głównego bohatera. Namawia młodą parę by zaczęła sobie patrzeć w oczy, bo w przeciwnym razie zginą zarażeni wirusem. Zuzia wierzy ptasiej matce i stara się zmienić ich wspólne życie. Maurycy nienawidzi ptaków i zamierza je wszystkie zabić. Czy uda im się odnaleźć wspólne szczęście?
 

Ślimaki, reż. Grzegorz Szczepaniak, 29', 2015
Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.
 
 
Organizatorem festiwalu jest Dom Kultury Dorożkarnia. Best Off Festiwal jest dwu i półgodzinną prezentacją tego, co w ostatnim roku wydarzyło się w polskim kinie niezależnym, amatorskim i studenckim. To festiwal festiwali, gdyż pokazujemy na nim zwycięskie filmy nagrodzone na festiwalach polskich filmów autorskich. Prezentowane są filmy krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Podczas pokazu w kinie Luna widzowie będą mieli nie tylko okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową, lecz także porozmawiać z autorami prezentowanych na Best Off obrazów oraz zagłosować na wybrany przez siebie film. To właśnie publiczność jest jedynym jurorem festiwalu.
 
Od 21.00 zapraszamy do Palnu B na pofestiwalowe spotkanie.
Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt
ban-1c.png
ban-2c.png
ban-3.png
ban-zamowienia-publiczne.png
ban-5.png
ban-system-kolejkowy2.png
epuap.png