ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
Zwykli ludzie, niezwykłe zdjęcia
Opublikowano: 23.06.2014

Zwykli ludzie, niezwykłe zdjęcia

Fotografie Adriana Czarnego, ukazujące w zjawiskowy sposób stolicę i jej mieszkańców, można już od wtorku 17 czerwca br. oglądać w Galerii Łącznik – mieszczącej się w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27. Ekspozycję „Warszawa – moja przestrzeń” otworzył zastępca burmistrza Dzielnicy Mokotów Krzysztof Skolimowski wspólnie z radnymi Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Adrian Czarny to absolwent studiów ekonomicznych. Jego namiętnością są podróże i fotografia. Zamiłowanie do sztuk wizualnych stale mobilizuje go do kreowania własnej, bardzo osobistej rzeczywistości. Efekty spotkania artysty ze stolicą i jej mieszkańcami można właśnie obejrzeć na wystawie „Warszawa – moja przestrzeń”.

Każde prezentowane na ekspozycji zdjęcie, to swoista brama do nowego świata, w którym łączą i przenikają się wzajemnie: człowiek, czas i przestrzeń. Dzięki wykorzystaniu metody wielokrotnego naświetlania tej samej klatki filmu, Adrian Czarny ukazuje Warszawę widzianą poprzez osobowości jej mieszkańców. Mimo zróżnicowania stanów świadomości portretowanych ludzi, można zauważyć istnienie wspólnego motywu. Każdy ukazany na fotografii człowiek, kreuje swoją przestrzeń, tworząc własną i niepowtarzalną wersję wpisująca się w ogromną rzeczywistość miasta.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której organizatorem jest Służewski Dom Kultury. Wstęp wolny.

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt