logo.png
 
ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
1280x610_2.png
BEZPIECZENSTWO.jpg
pomoc-prawna.jpg
Rysunek1.jpg
500.jpg
19115_logo1.png
Nowy-1.jpg
SJP.jpg
layout_set_logo.png
osir_logo_cale strona.jpg
Nowy-1.jpg
baner.png
kadry.jpg
_0011__ Zamówienia.jpg
_0009__ Przetargi.jpg
_0002__ Informator kulturalny.jpg
_0008__ Działalność gospodarcza online.jpg
_0007__ Projekty unijne.jpg
_0010__ Wspólnoty.jpg
_0005__ Informacje oświatowe2.jpg
aktywny.jpg
_0003__ Informacje społeczne i zdrowotne.jpg
srodowisko.jpg
baner_mania.jpg
mrd.jpg
hdk.jpg
baner OW 4.png
big baner oferta.GIF
grafika
Straż miejska zaprasza do Miasteczka Ruchu Drogowego

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10 po zimowej przerwie otwarte dla mieszkańców. Na miłośników jazdy rowerowej czeka blisko 4 tys. m² placu manewrowego, z którego mogą w wyznaczonych dniach skorzystać nie tylko dzieci, lecz także dorośli.

Nauka jazdy, doskonalenie już zdobytych umiejętności czy powtórka z zasad poruszania się rowerem – wystarczy odwiedzić miasteczko w najbliższy weekend, aby przygotować się do sezonu rowerowego. Na miłośników jazdy rowerowej czeka blisko 4 tys. m² placu manewrowego, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, 3 skrzyżowania i rondo. Te wszystkie elementy miejskiej infrastruktury, które odwzorowują w skali mikro drogową rzeczywistość, pomogą m.in. w nauce bezpiecznego przejazdu przez różne typy skrzyżowań czy torowisko.

Nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających czuwać będą dyżurujący tam strażnicy miejscy, którzy będą służyć również pomocą merytoryczną. Każdy niepełnoletni rowerzysta musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej i być wyposażony w kask ochronny. Ci, którzy nie dysponują własnymi jednośladami, będą mogli – już na miejscu – skorzystać z możliwości nieodpłatnego wypożyczenia roweru i kasku.

Otwarcie nowego sezonu rowerowego w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego nastąpi w sobotę, 22 kwietnia przy ul. Sołtyka 8/10. Tego dnia, w godzinach 11:00–17:00, Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców na rodzinny piknik rowerowy.

Podstawowe informacje:

  • Miejsce: ul. Sołtyka 8/10
  • Korzystanie z miasteczka jest bezpłatne 

Informacja o dniach otwartych umieszczana jest na bieżąco na stronie internetowej straży miejskiej

Zajęcia edukacyjne

Na co dzień, poza ofertą dni otwartych skierowaną do wszystkich chętnych, w trakcie roku szkolnego na terenie Miasteczka odbywają się zajęcia dla uczniów. Chociaż nowy sezon jeszcze się nie rozpoczął, lista placówek oświatowych chętnych do udziału w zajęciach już się zapełniła. Tworzona jest lista rezerwowa.

Udział w zajęciach w miasteczku straży miejskiej, ze względu na jego rozmiar oraz wyposażenie gwarantuje przeprowadzenie profesjonalnych zajęć praktycznych w bezpiecznych warunkach.

Rowerowy sezon w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego potrwa do końca października. Młodym rowerzystom będą pomagać strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki, którzy w przystępny sposób wyjaśnią przepisy i udzielą praktycznych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się jednośladem po ulicach dużego miasta.

Ponad 4,5 tys. osób skorzystało z infrastruktury miasteczka w ubiegłym sezonie

W trwającym 7 miesięcy ubiegłym sezonie rowerowym Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego odwiedziło blisko 4,5 tysiąca osób, w tym ponad 3,8 tysięcy uczniów z niemal 100 szkół.Uczniowie biorący udział w zajęciach nie tylko doskonalili technikę jazdy rowerem, oswajali się z drogową rzeczywistością, przypominali sobie podstawowe zasady przepisów ruchu drogowego, ale również przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. W ramach dni otwartych miasteczko odwiedzali także mieszkańcy stolicy. Miasteczko czynne było również w czasie wakacji. W ramach programu "Wakacyjni cykliści" zrealizowano 151 godzin zajęć dydaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla rowerzystów.Prowadzący zajęcia funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki współpracowali również z Tramwajami Warszawskimi. W ramach kampanii „Bądźmy razem bezpieczni" realizowali warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszego i rowerzysty.

Więcej informacji: http://www.strazmiejska.waw.pl/miasteczko-ruchu-drogowego-2.html

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt
ban-1c.png
ban-2c.png
ban-3.png
ban-zamowienia-publiczne.png
ban-5.png
ban-system-kolejkowy2.png
epuap.png