logo.png
 
ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
1280x610_2.png
BEZPIECZENSTWO.jpg
pomoc-prawna.jpg
Rysunek1.jpg
500.jpg
19115_logo1.png
Nowy-1.jpg
SJP.jpg
layout_set_logo.png
osir_logo_cale strona.jpg
Nowy-1.jpg
baner.png
kadry.jpg
_0011__ Zamówienia.jpg
_0009__ Przetargi.jpg
_0002__ Informator kulturalny.jpg
_0008__ Działalność gospodarcza online.jpg
_0007__ Projekty unijne.jpg
_0010__ Wspólnoty.jpg
_0005__ Informacje oświatowe2.jpg
aktywny.jpg
_0003__ Informacje społeczne i zdrowotne.jpg
srodowisko.jpg
baner_mania.jpg
mrd.jpg
hdk.jpg
baner OW 4.png
big baner oferta.GIF
grafika
Powiązane galerie:
"Partnerstwo dla Mokotowa" – podsumowanie roku 2016 oraz nowe cele i wyzwania na rok 2017

 

W dniu 10 marca br. w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów - ul. Woronicza 44a odbyło się coroczne seminarium na temat działań lokalnych partnerstw: "Moje Wierzbno i Mój Służewiec", "Moje Sielce", "Nasze Stegny" oraz "Siekierki – Reaktywacja" – działających w ramach  "Partnerstwa dla Mokotowa".

Przedstawiciele  partnerstw podsumowali  działania, które  miały miejsce w roku ubiegłym oraz zaprezentowali plany, programy, które będą  realizowane w 2017 roku.

Seminarium otworzyła Monika Gołębiewska-Kozakiewicz, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów, podkreślając m.in. znaczenie działań podejmowanych przez partnerstwa lokalne dla kształtowania polityki społecznej w Dzielnicy. Podziękowała również wszystkim partnerom za to, co na rzecz mieszkańców Mokotowa udało się zrobić w roku 2016, w szczególności za aktywne włączenie się partnerstw lokalnych w obchody Setnej Rocznicy włączenia Mokotowa w granice Miasta Stołecznego Warszawy.

Całość seminarium poprowadził Paweł Jordan ze Stowarzyszenia BORIS.

Ideę działań partnerskich w Dzielnicy Mokotów, organizację oraz rolę Urzędu w Partnerstwie omówił Bogdan Piec, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów. Zwrócił m.in. uwagę na wkład organizacyjny, merytoryczny oraz finansowy Dzielnicy w rozwój partnerstw lokalnych.

W trakcie spotkania każde z partnerstw lokalnych miało możliwość dokonania autoprezentacji, przedstawienia dotychczasowych osiągnięć, a także omówienia projektów  i planów na najbliższą przyszłość.

Przedstawiciele Partnerstwa "Nasze Stegny" opowiedzieli o cyklicznych wydarzeniach, takich jak  Stegnańskie Powitanie Wiosny, Słoneczna Jesień czy Akcja Mikołajkowa.

Z kolei na Wierzbnie i Służewcu działa program "Aktywni Sąsiedzi" w ramach, którego odbywają się cykliczne imprezy plenerowe (Podwórkowa Gwiazdka, Dzień Sąsiada), a także warsztaty dla mieszkańców (Klub Majsterkowicza, ceramika, słomkarstwo) czy Koło Gospodyń Miejskich.

Partnerstwo "Siekierki - Reaktywacja" w ramach swoich działań prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla rodziców z dziećmi, co miesięczne Bo - wartościowe spotkania edukacyjne z filmem historycznym, a także imprezy, takie jak: kiermasz wiosenny, Siekierkowska Majówka, Czerwcówka pod Kopcem, Święto Siekierek. O licznych działaniach Partnerstwa możemy się dowiedzieć z redagowanej przez Partnerstwo "Gazety Siekierkowskiej".

Z kolei Partnerstwo "Moje Sielce" to bardzo liczne rozbudowane działania m.in. "Akademia Moje Sielce", w ramach której odbywają się warsztaty projektowania czy freestyle koszykarski. Chętni wiedzy mogą udać się na spacery po Sielcach, czy wziąć udział w zajęciach biblioterapeutycznych. Cykliczne wydarzenia na Sielcach to Dzień Sąsiada, Gwiazdka Sielecka, Dzień Pieczonego Ziemniaka czy Sielecki Turniej Tenisa Stołowego. W ubiegłym roku udało się również zorganizować I Festiwal Grzesiuka, który odbył  się od 6 do 8 maja 2016 r. w ramach obchodów 100-lecia Stołeczności Mokotowa. W ramach Festiwalu odbyły się m.in. konkurs mody retro, Biesiada Sielecka, piosenki z ulicy, koncerty lokalnych zespołów i premiera spektaklu "Ferajna". W tym roku będzie miała miejsce druga odsłona Festiwalu.

W trakcie interesującej dyskusji podsumowującej seminarium uczestnicy podkreślali, że Partnerstwo daje możliwość wzajemnego poznania się jego członków, wymiany doświadczeń, a także korzystania z zasobów lokalowych, finansowych i intelektualnych wszystkich partnerów.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do współpracy w programie "Partnerstwo dla Mokotowa". Niezwykłość powziętych inicjatyw wynika z dobrowolnego zaangażowania się, wspólnego ustalania celów i działań w oparciu o potrzeby lokalnych społeczności.

Informacje na temat poszczególnych partnerstw lokalnych można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów (ul. Wiśniowa 37; tel: 22 443 67 43, fax: 22 325 45 65, e-mail: ), a także na stronach internetowych: www.mokotow.waw.pl, www.boris.org.pl oraz Facebooku – profile poszczególnych partnerstwa  lokalnych: https://www.facebook.com/mojewierzbnohttps://www.facebook.com/mojesielce.dolnymokotow.

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt
ban-1c.png
ban-2c.png
ban-3.png
ban-zamowienia-publiczne.png
ban-5.png
ban-system-kolejkowy2.png
epuap.png