ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Powiązane galerie:
III Festiwal Grzesiuka
Opublikowano: 10.05.2018

5 i 6 maja w klimat przedwojennych Sielc przeniosły nas wydarzenia trzeciego Festiwalu Grzesiuka w roku szczególnym - dokładnie 100 lat od urodzin barda Czerniakowa i w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

W parku Sieleckim rozbrzmiewały melodie, dźwięki, ale także śmiech i gwar. To za sprawą trzeciego Festiwalu Grzesiuka organizowanego przez Teatr Baza oraz Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Licznie zgromadzona publiczność brała udział w najróżniejszych atrakcjach i warsztatach. Przez dwa dni odbywały się między innymi spektakle teatralne, spacery, gra miejska, konkurs piosenki, spotkania z książką, konkursy historyczne i warsztaty tańców.

Jednak największą frekwencją cieszyły się znakomite koncerty. W sobotę 5 maja zagrali: Warszawiaki, Kapela Czerniakowska, Alegancka Kapela i Warszawskie Combo Taneczne. Ostatni koncert tego dnia był wyjątkowy. Zespół wydał właśnie nową płytę pt. "Sto lat Panie Staśku", która w całości poświęcona jest Stanisławowi Grzesiukowi.

W niedzielę, 6 maja, zagrali z kolei: Heniek Małolepszy i Warszawskie Przedmieście oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Weekendowymi wieczorami przestrzeń przed sceną szybko wypełniała się wirującymi w takt parami.

Pierwsza edycja festiwalu Grzesiuka odbyła się w 2016 rok. Jednym z jej elementów było namalowanie muralu (na budynku mieszkalnym u zbiegu ulic Lubkowskiej i Gagarina), upamiętniającego związek postaci z miejscem pt. "Stanisław Grzesiuk – stąd jestem!".

Projekt poprzednich i tegorocznej edycji festiwalu powstał przy wsparciu finansowym Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Organizowany był przez Stowarzyszenie Teatr Baza, Partnerstwo dla Mokotowa "Moje Sielce" oraz Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów.

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt