ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców - Miejsce Przyjazne Seniorom
Opublikowano: 18.04.2017

Centrum jest jednym z ulubionych przez seniorów miejsc. Mogą oni tutaj za darmo skorzystać pracowni komputerowej lub siłowni. Wszystko pod okiem doświadczonych i sympatycznych instruktorów. Dla tych, którzy lubią odkrywać w sobie duszę artysty Centrum zaprasza na warsztaty literackie bądź taneczne. Dużą popularnością cieszą się zajęcia z gimnastyki, które dodają energii na cały tydzień. Jest także grupa miłośników brydża, zaawansowani gracze spotykają się by szlifować swoje umiejętności i się zrelaksować.

Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców funkcjonuje w ramach Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów i mieści się przy ulicy Woronicza 44a w Warszawie.

Jego pomieszczenia są udostępniane organizacjom pozarządowym do prowadzenia zajęć, programów, warsztatów, prelekcji, itp. Do Centrum mogą się zgłosić organizacje pozarządowe, które chciałyby skorzystać z bazy lokalowej, mające ciekawą ofertę dla mokotowian. Jesteśmy również otwarci na inicjatywy lokalne organizowane przez mieszkańców. W Centrum spotyka się również Partnerstwo dla Mokotowa "Moje Wierzbno", które inicjuje działania na rzecz mieszkańców dzielnicy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z oferty Centrum. Pełna baza zajęć znajduje się na tablicach informacyjnych w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul.Woronicza 44a.  

Oferta dla mieszkańców przewiduje zajęcia dla każdej grupy wiekowej. Dzieci w wieku szkolnym mogą się zapisać na zajęcia edukacyjne (m.in. kaligrafii chińskiej), zajęcia taneczne: b-boyingu (breakdance) i tańca nowoczesnego. Rodzice małych dzieci mogą skorzystać z warsztatów psychologicznych oraz zajęć dla rodziców z dziećmi. Dla osób powyżej 50 r. ż., pragnących skutecznej funkcjonować na rynku pracy Uniwersytet II Wieku oferuje różne warsztaty tematyczne. Seniorzy mogą skorzystać z zajęć Mokotowskiego Uniwersytetu III Wieku, który ruszył w październiku 2011 r. Można się zapisać także na warsztaty literackie dla osób zajmujących się poezją. Zajęcia organizowane są we współpracy z warszawskimi fundacjami, stowarzyszeniami. Większość zajęć finansowana jest ze środków m.st. Warszawy.

Po aktualne informacje zapraszamy do Mokotowskiego Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a lub pod nr tel. 22 443 67 70.

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt